Artojų varžybos
Artojų varžybos

Gegužės 14 d. Kavoliškis laukia gausybės svečių. Čia vyks tradicinė, šiemet dešimtąjį jubiliejų minėsianti „Pirmosios vagos“ šventė, kurios karūna – arimo arkliais varžytuvės. Dėl geriausio artojo titulo susirungs tarptautinė komanda, kurios dalyvių būrys šiemet labai gausus – net 16 arklinio plūgo valdymo ąsų.

Jubiliejinis, ypatingas

„Pirmosios vagos“ šventės iniciatorė ir vadovė, Kavoliškio kaimo bendruomenės pirmininkė Danutė Kirstukienė sakė, jog šiųmetis renginys bus ypatingas, kaip ir priklauso jubiliejinei sukakčiai. „Dešimt metų puoselėjame senąsias lietuvių pavasarinių darbų tradicijas: nuo karvių vainikavimo ir išvedimo pirmai ganiavai, lino ir duoną auginančios žemės palaiminimo, Sekminių šventės papročių ir svarbiausių pavasarinių darbų – žemės arimo bei artojo išaukštinimo“, – apie „Pirmosios vagos“ reikšmę ir prasmę pasakojo D. Kirstukienė. Pasak jos, šis pavasarinis renginys suartino Rokiškį su Dzūkija (Lazdijais ir Alytumi), Suvalkais (Lenkija), o ką jau kalbėti apie kaimyninius Biržus ar nuolatinius draugus iš Latvijos.

Šiemet renginio dalyvių būrys – dar platesnis, nes prisijungs jojikai iš Utenos ir Dusetų, o Rokiškį pamėgusių artojų svečių gretas papildys dalyvis iš Širvintų rajono.

Renginį remia „Gimtasis Rokiškis“

Daugiau – ketvirtadienio GR

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie