Popietėje „Gerumu sušildyk“ vyresniesiems Lailūnų ir aplinkinių kaimų žmonėms įteiktos rankų darbo dovanos. Lailūnų bendruomenės archyvo nuotr.

Adventinei popietei „Gerumu sušildyk“ Lailūnų kaimo bendruomenės (Pandėlio sen.) savanorių grupė pradėjo ruoštis prieš gerą mėnesį. Ji važiavo į Salų dvaro amatų centrą, kur iš molio gamino suvenyrus vyresniesiems Lailūnų ir aplinkinių kaimų gyventojams. Kitame edukaciniame užsiėmime, kuris vyko jau bendruomenės namuose, kūrė kalėdinius atvirukus. Supakuotos dovanos išdovanotos 28 vyresniems kaip 75 metų gyventojams. Pradžia padaryta adventinės popietės metu. Joje pasveikinti Algis Jakšys, Terėsė Rybačiauskaitė, Eduardas Valentas, Elzbieta  Jaciunskienė, Alfonsas Vaitiekūnas, Danutė Gliaudelienė.

Popietėje šventišką ir mielą nuotaiką kūrė Rokiškio kultūros centro instrumentinis ansamblis „Vivo dolce“. Adventinio laikotarpio prasmę priminė literatūrinė-vaidybinė scena (rež. Regina Lukošiūnienė), apie Kūčių tradicijas, aukštaitiškus ir žemaitiškus valgius pasakojo Martynonių kaimo bibliotekininkė Rita Inčiūrienė.

Tradiciškai pasveikinti bendruomenės jubiliatai: Ona Žemaitienė, Alvina Blažienė ir Janina Baltušonienė. Popietėje svečiavosi Seimo narys Raimundas Martinėlis, rajono meras Ramūnas Godeliauskas, Pandėlio seniūnas Algirdas Kulys, bendruomenės partneriai – Suvainiškio bendruomenės atstovai.

Į popietę neatvykusius senjorus nykštukai, nešini dovanomis, lanko jų namuose. Tuo ypač patenkinti atokesnių vienkiemių žmonės. Genė Marija Samavičienė iš Obelių kaimo pasakojo patyrusi daug gerų emocijų, kai pravėrusi duris ant slenksčio išvydo tris nykštukus su seniūnu. „Ačiū jiems už dovanas, ačiū, kad nepamiršta. Čia gyvenu 26 metus, bet nė vienas kitas seniūnas neaplankė. Dar turiu prieš trejus metus nykštukų dovanotą puodelį su varpeliu ir snaigėmis. Jis kas rytą tampa mano dienos pradžia, nes dukra jame užpliko man kavos. Širdyje gera, kad veiklios bendruomenės moterys yra kartu su mumis, senjorais“, – įspūdžiais dalijosi moteris.

Iš tiesų tai jau nebe pirmas senjorų lankymas. Lailūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Daiva Lukošiūnienė sakė, kad tai tęstinis projektas, vykdomas trečius metus. Visai savanorių komandai padovanoti ateinančių metų kalendoriai.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie