J. Kačerausko nuotr.

Jėzus prisikėlė! Jis gyvas! Jis nugalėjo mirtį, išlaisvino mus iš nuodėmės grandinių! – taip džiūgavome šventų Velykų rytą. Paskui tarsi apsipratome, kad Prisikėlusysis yra kažkur mūsų tarpe. Gal ne visi Jį sutiko, gal ne visi Jį norėjo sutikti, bet žinojimas, kad Jis kažkur netoli, savotiškai ramino.

Ir štai po 40 dienų nauja žinia – Jėzus sako: „Dabar išeisiu pas Tą, Kuris mane yra siuntęs… Jums geriau, kad aš iškeliauju…“ (Jn 16, 5a.7b) Geriau?! Vėl prarasti Jėzų?!

„…Nes jei neiškeliausiu, pas jus neateis Globėjas. O nukeliavęs aš Jį jums atsiųsiu… Kai ateis toji Tiesos Dvasia, jus Ji ves į tiesos pilnatvę…“ (Jn 16, 7cd.13a)

Ir mes laukiame. Ir viliamės. Ir ilgimės. Dar 10 dienų…

„Atėjus Sekminių dienai visi mokiniai buvo drauge vienoje vietoje… Visi pasidarė pilni Šventosios Dvasios…“ (Apd 2, 1.4a) O mes? Viruso baimės akivaizdoje mes net negalime būti visi kartu vienoje vietoje. Kartu tik širdimis ir virtualiu ryšiu. Ar Šventoji Dvasia – Globėjas, Guodėjas – nužengs į mūsų gyvenimus, kai mes fiziškai taip toli vieni nuo kitų? Ar Ji mus suras, ar užpildys mūsų vienatves, ar pripildys drąsos, ar užžiebs širdyse naują meilės ugnį? Ar suvienys su Dievu ir vienas su kitu? Ar mes vėl būsime Bažnyčia – bendruomenė, kur „visi tikintieji laikosi drauge ir turi visa bendra“ (plg. Apd 2, 44)? Ar nešime Gerąją Naujieną apie Jėzų iki žemės pakraščių?

O kai Šventoji Dvasia visgi ateis pas mus pro užrakintas širdies ir namų duris – ar Ją priimsime, ar leisime Jai pasilikti, ar norėsime, kad Ji mus keistų, laisvintų, gydytų, mokytų?

Jei taip, tai sekmadienį kartu prašykime: „Ateik, Šventoji Dvasia, pripildyk savo tikinčiųjų širdis ir įžiebk jose savo meilės ugnį!“ (iš liturginės maldos).

Rokiškio parapijos referentė Vaida Rakauskaitė

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Malda Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Malda
Malda

Jn 14,15-17
15 Jei mylite mane, laikykitės mano įsakymų.
16 Ir Aš paprašysiu Tėvą, ir Jis duos jums kitą Guodėją, kad Jis liktų su jumis per amžius.
17 Tiesos Dvasią, kurios pasaulis neįstengia priimti, nes Jos nemato ir nepažįsta. O jūs Ją pažįstate, nes Ji yra su jumis ir bus jumyse. AMEN !!!!!