Bibliotekos nuotr.

Juozo Keliuočio viešoji biblioteka šiemet pradėjo gražią skaitytojų šeimų tradiciją — Tarptautinę šeimos dieną paminėti kartu. Gražiausio pavasario mėnesio viduryje vyko šeimų šventė ,,Šeimadienis literatūrinėje arbatinėje“. Žmonėms visame pasaulyje reikia šeimos. Tai saugumo ir laimės vieta, kur visi išmoksta solidariai gyventi. Tai akcentuoja bibliotekininkių parengta spaudinių paroda ,,Jums gražiausi žemės žiedai“ bei į renginį susirinkę vaikai su tėveliais, broliais, sesėmis, seneliais, krikšto tėveliais…

,,Šeimos diena tarsi savotiškas neseniai minėtos Motinos dienos ir artėjančios Tėvo bei Vaikų gynimo dienų junginys, simbolizuojantis gyvenimo pilnatvę“, – kalbėjo vyresn. bibliotekininkė Sigita Tvirkutienė. Ji priminė, kaip svarbu gyventi darnioje šeimoje, kuriant tarpusavio santykius, kuriuose atsiskleistų nesenstančios vertybės: tėvų ir vaikų meilė, pagarba, pagalbos teikimas, tolerancija, atsakomybė. Bibliotekininkė pristatė savo vadovaujamos kūrybinių darbelių studijos ,,Naminukai“ narius, jų veiklą ir darbų parodą ,,Sagų fantazijos“ bei pakvietė vaikus prisijungti prie studijos veiklų.

Renginio metu vyko bibliotekos lėlių teatro ,,Padaužiukai“ J. Biržio inscenizacijos ,,Kiškio trobelė“ premjera. Teatro režisierė – vyresn. bibliotekininkė Nadiežda Ivanova. Beje, mažieji aktoriukai šį kartą jaudinosi – juk pagrindiniai spektaklio žiūrovai ir vertintojai pirmą kartą buvo jų tėvai. Premjera pavyko, žiūrovai negailėjo plojimų ir gražių žodžių. Po pasirodymo režisierė pasidžiaugė teatro aktoriukais ir jų šeimomis. Šeima – toks mielas ir šiltas žodis. Į jį telpa tiek daug. Įteikdama šeimoms gėles, ji tarė, kad tėčių švelnus žvilgsnis, jų rūpestingų rankų tvirtumas, mamų beribė meilė, rūpestis, pirmas pabarimas, nerimas akyse užaugina smalsius, sąmoningus ir gerus vaikus. Be tėvelių paramos ir palaikymo, be vaikų didelio noro lankyti smagias repeticijas ir vaidinti su lėle nebūtų tokio šaunaus pasirodymo ir tokios jaukios šeimyniškos šventės ,,Šeimadienio“.

Žodžio ,,šeima“ prasmė patikrinta renginio pramoginėje dalyje ,,Aš, tėtis ir mama – mes laiminga šeima“. Literatūrinėje arbatinėje netrukus visi šventės dalyviai pasijuto kaip vienos didelės šeimos nariai: dalinosi mintimis apie šeimą, būtį ir buitį, problemas, džiaugsmus ir rūpesčius, vaišinosi arbata ir saldumynais, žaidė smagius žaidimus, kuriuos organizavo Rokiškio miesto filialo vyres. bibliotekininkė Valda Bugailiškienė.

Drąsiai galima sakyti: bibliotekoje gera, linksma ir smagu, kai visa šeima kartu! Nes joje šeimai sukurta palanki aplinka kultūringai, smagiai ir naudingai leisti laisvalaikį su knyga, žurnalu, žaislu, lėle ar IT technologijomis.

Nadiežda Ivanova

Vyres. bibliotekininkė, edukatorė

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie