Padėkų, prizų ir gerų žodžių pliūpsnis
Penktadienį jaunimas ir suaugusieji varžėsi tinklinio bei krepšinio varžybose, šeštadienį mažieji pramogavo su burbulinio futbolo kamuoliais, o pagrindiniai renginiai prasidėjo šeštadienį per pietus. Nors kepinanti kaitra vertė ieškotis pavėsio, tai nesutrukdė linksmai švęsti. Renginys į krūvą subūrė kaimo gatvių kvartalų gyventojus, Kriaunų bendruomenės atstovus, kurie varžėsi varžytuvėse „Mūsų amžiai“. Jiems teko persikūnyti į akmens, viduramžių, antikos, naujųjų ir ateities amžių žmones. Į šventę jie rinkosi jau persirengę herojų drabužiais, o iškilmingą, labai spalvingą eiseną vedė tautinius drabužius dėvinti raitelė, šventės vedėja Birutė Dapkienė. Eisenos dalyviai rankose nešė pačių siūtą 12 metrų trispalvę. Lauko estradoje jie sutikti plojimais. Čia programa prasidėjo vėliavos pakėlimu ir Lietuvos respublikos himnu. Po to sveikinimo žodžius tarė rajono valdžios atstovai, Seimo nario Jono Jaručio patarėja Lina Meilutė-Datkūnienė. Jūžintų seniūnė Audronė Baltuškaitė linkėjo sutarimo, bendruomeniškumo ir kad į kaimą dažniau atskristų vaikus atnešantys gandrai. Ji įteikė pirmąjį įnašą bibliotekoje steigiamam „Gandrų“ muziejui. Kalbėjo nuolat į susitikimus atvykstanti kraštietė Vanda Aleksiejienė, bendruomenės krikštatėvis Vytautas Saulis, Laibgalių kaimo įkūrėju vadinamas Vytautas Šlikas. Pasak jo, šalyje jau išnyko 510 kaimų todėl, kad nėra gamybos, tad jis nuoširdžiai džiaugėsi ir apdovanojo braškyną įkūrusius Liudmilą ir Žilviną Baukius.
A. Baltuškaitė įteikė šešias „Gandrų“ nominacijos: už draugystę – Birutei ir Virginijui Dapkams, už žiemos pramogas – Agnei ir Dariui Kišūnams, už meilę gitarai ir muzikai – Ievai Krikštulytei, už interneto svetainės įkūrimą – Vilmantui Bieliūnui, metų aktyviausiai šeimai – Astai ir Virgilijui Streikams, nenuilstančiai renginių dalyvei Danutei Burokienei.
Šiais metais gandrai į Laibgalius atnešė dvi naujas gyventojas – Domantę Griškevičiūtę ir Godą Kiliūtę. Jų tėveliams įteikti prizai. Pagerbti už kruopščiai kuriamą sodybos grožį Ramutė ir Raineris Renninger, už originaliausius sprendimus gražinant sodybą – Nijolė ir Jonas Kanapeckai, už spalvingiausius ir gausiausius gėlynus – Sigutė ir Aurelijus Kunčiūnai, už sodyboje išsaugotą lietuvišką paveldą – Aldona ir Eimutis Buckai. Gražiausiai besitvarkančios įstaigos titulas atiteko vyriškai kompanijai – Laibgalių gaisrinės ugniagesiams. Bendruomenės simbolines dovanas teikė pirmininkė Vanda Cicika.
Rokui Raupiui įteiktas jauniausiam ūkininkui skirtas prizas, dovanomis paskatinti naujakuriai Karolina ir Marius Ragauskai, aktyviai įsijungę į bendruomenės gyvenimą.
Pristatyti plenero „Kyla gandrai“ metu sukurti paveikslai, kuriuos tapė rajono tautodailininkai, laibgaliečiai, vaikai. Juose – skrendantys, besibūriuojantys, žingsniuojantys, lizduose įsikūrę gandrai. Kūriniai nukeliaus į „Gandrų“ muziejų. V. Cicika prasitarė, kad su dailės studijas sostinėje kremtančia kraštiete Akvile Valantinavičiūte aptartos galimybės kitais metais organizuoti plenerą.
Sveikinimai įteikti jubiliejus švenčiantiems bendruomenės nariams Alei Davainienei, Vidai Varnienei, Irenai Gabrėnienei, Violetai Mezginienei, Daivai Rakauskienei, Rolandui Zizoniui.

Smagią šventę kūrėsi patys
Dalyvaudami varžytuvėse „Mūsų amžiai“, laibgaliečiai siautė lauko estradoje ir lipo į sceną įsikūniję į įvairiausius herojus. Akmens amžių žaismingai įprasmino Laibgalių ir Taikos g. gyventojai, persirengę animacinio filmuko „Flinstounai“ veikėjais ir atvažiavę „akmenine“ mašina. Lauko ir Šilo g. gyventojams teko Antikos epochos herojų įvaizdis, tad buvo šokamas emocingas šokis „Sirtakis“. Viduramžių epochą vaizdavo Gėlių, Kaštonų, Parko ir Jūžintų g. gyventojai – čia visus blizgančiais šarvais žavėjo riteriai ir puošnios rūmų damos, kvietusios į karaliaus ir karalienės puotą. Alyvų, Ūkininkų, Žemdirbių ir Malūno g. gyventojai taikliai vaizdavo naujuosius amžius – nukėlė į netolimus „kolūkių laikus“, o „pirmininkas“ atvyko automobiliu „Volga“. Kriaunų bendruomenės atstovai, susikūrę įspūdingus drabužius, persikūnijo į ateities žmones.
Gatvių kvartalai buvo įkūrę teminius, vaizduojamą laikmetį atitinkančius kiemelius, kuriuose ant stalų puikavosi karališkai ar kitaip patiekti pyragai, salotos, mėsos gaminiai, troškiniai, sriubos, palapines puošė atitinkama atributika.
Šiuos scenarijaus kūrėjų planus įgyvendinti padėjo aktyvūs Laibgalių gatvių seniūnai: Rimantas Bartasūnas, Valdas Šeškus, Virgis Jankauskas, Remigijus Pretkus, Virgis Maurica ir Nijolė Kanapeckienė.
Renginį vedė Birutė Dapkienė ir Dainora Mineikienė.

Stichija neišbaidė
Laibgaliečiai ir svečiai iki vėlumos linksminosi su grupėmis „Mes“ iš Obelių, „Arka“ iš Šiaulių, atlikėju Nerijumi Šukučiu, kaimo kapela „Vingerinė“ iš Viešintų bei Laibgalių kultūros centro saviveiklininkais, šoko Jono Kepenio vedamoje „Vakaruškoje“. Susirinkusiųjų neišbaidė net lietus – šoko basi, šlapi…

Nugalėjo bendruomeniškumas
Bendruomenės pirmininkė V. Cicika renginio metu ir po jo pačius šilčiausius pagyrimo žodžius už kūrybą, iniciatyvą, susibūrimą, smagios atmosferos kūrimą tarė visam kaimui: „Kaimas gyvas. Neteisūs sakantys, kad Lietuvos kaimas prasigėręs. Mūsų renginyje tokių nebuvo. Šventę organizuoti padėjo labai daug žmonių. Nominacijų skulptūrėles už „ačiū“ išdrožė V. Maurica, viduramžių epochos rūbus paskolino Bajorų kultūros namai ir Rokiškio kultūros centras, Seimo nario J. Jaručio dėka gavome rūbus mažiesiems gandriukams – nominacijų teikėjams, riterių šarvus nuomojome iš Kauno riterių kovos klubo. Už puikius medalius tinklinio ir krepšinio varžybų dalyviams dėkoju rajono savivaldybei ir Romui Kundeliui. Grupės „Arka“ pasirodymą rėmė „Audrupio“ paukštynas. Šie atlikėjai atsivežė savo aparatūrą. Mums labai reikia kokybiškos muzikos, o „gyvai“ atliekama muzika kainuoja… Dėkoju Daivai Kundelienei ir grupei „Mes“ už puikų atlikimą. Tokios šventės nebūtume suorganizavę be generalinio rėmėjo – Žemės ūkio ministerijos – bei europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės pagalbos, UAB „Daivida“ paramos. Geranoriškai rėmė Birutė ir Virginijus Dapkai, kurių poniukai ir kumelaitė linksmino mažuosius šventės dalyvius. Aktyviai ruošiant šventę talkino visuomet padedanti Jadvyga Verbiejienė, Laimutė Urlienė, Aurelija ir Klaidas Vaitkevičiai, Giedrė ir Marius Šaniauskai, Jolanta ir Rimantas Polikevičiai.“
Šventės informacinis rėmėjas – „Gimtasis …“.

 

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie