blank
Kiekvienais metais gausus būrys rokiškėnų susirenka į talką prie Rokiškio krašto muziejaus. Redakcijos archyvo nuotr.

Balandis nuo seno vadinamas švaros mėnesiu. Po žiemos visuomet labai pravartu susitvarkyti, todėl balandžio 22 d. 10 val. prie Rokiškio krašto muziejaus laukiami talkininkai – jau septintąjį kartą vyks tradicinė dvaro talka.

Pasak Rokiškio krašto muziejaus direktorės Nijolės Šniokienės, smagu, kad į kvietimą atsiliepia ne tik rajono verslo įmonės, bet ir pavieniai gyventojai. Be visų bendro darbo sunku būtų sutvarkyti didelę muziejaus teritoriją. O veiklos tikrai netrūks: reikia ir pernykščius lapus sugrėbti, ir griovius išvalyti. Medžių genėti šiemet jau nereikės, nes tai padaryta anksčiau.

„Tik mūsų talkininkų dėka dvaras pavasarį pasitinka išgražėjęs, tvarkingas, – džiaugėsi direktorė. –Malonu, kad rajono verslininkai talkose ne tik aktyviai dalyvauja, bet ir prisideda sprendžiant lėšų inventoriui įsigyti klausimus. Jų pagalba labai reikalinga. Smagu, kad po darbų verslininkai visus talkininkus pavaišina karšta arbata, žuviene. Tikimės, kad ir šiais metais ši graži tradicija išliks.“

Per talkų, kurių iniciatoriai buvo ir yra AB „Rokiškio sūris“, UAB „Ivabaltė“, laikraštis „Gimtasis Rokiškis“ ir jau antri metai Rokiškio verslo klubas, visą laikotarpį nuveikta daug gražių darbų. Šiais metais tikimasi to paties. Tad  balandžio 22 d. 10 val., jeigu nesutrukdys lietus, visi rokiškėnai, nešini darbo įrankiais, laukiami prie Rokiškio krašto muziejaus. O darbo užteks visiems pagal kiekvieno norus ir galimybes. Svarbiausia – gera nuotaika ir noras gražinti savo miestą.

Tradicinė talka „DAROM 2017“ – jau čia pat

Jubiliejinė, dešimtoji, švarinimosi akcija „Darom“ vyks balandžio 21–22 d. Pagrindinis akcijos tikslas – ne tik padaryti aplinką švaresnę, bet ir skatinti bendruomeniškumą, savanorystę, gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, kurie įgyvendinami tvarkant problemines teritorijas, bendrai naudojamas erdves.

Mūsų rajono savivaldybės administracija remia pilietinę iniciatyvą „Darom 2017“ ir kviečia balandžio 21–22 d. rajono įstaigas bei organizacijas (seniūnijas, mokyklas, kaimo, miesto bendruomenes ir kt.) dalyvauti tvarkant ne tik šiukšliniausias miesto ir kaimo teritorijas ar kitus gamtos kampelius (atliekų rinkimas), bet ir aktyviai įsijungti į bendrai naudojamų erdvių tvarkymą (suoliukų dažymas, augmenijos sodinimas, antrinių žaliavų panaudojimas tvarkomose erdvėse), Moškėnų piliakalnio teritorijos tvarkymą.

Grupėmis užsiregistravę dalyviai pagal galimybę bus aprūpinti šiukšlių maišais. Už akcijos metu surinktų šiukšlių išvežimą atsakingi seniūnai, VĮ Rokiškio miškų urėdija ir AB „Rokiškio komunalininkas“.

Talkininkų prašoma atskirti organines šiukšles (šakas, lapus ir pan.), kurios akcijos metu nebus surenkamos ir išvežamos. Seniūnai ir miškų urėdijos girininkai prašomi organinių atliekų sutvarkymu pasirūpinti vietose. Taip pat prašoma atskirai sukrauti padangas ir didžiąsias atliekas, kurios bus išvežamos kitu transportu.

Seniūnijų ir VĮ Rokiškio miškų urėdijos darbuotojai kviečiami iki balandžio 14 d. pateikti informaciją VšĮ Rokiškio jaunimo centrui (el. p. rokiskio.jc@gmail.com, tel. 32732) dėl atsakingų asmenų, tvarkytinų teritorijų, numatomo dalyvių skaičiaus, pasirinktos akcijos dienos, užpildant atitinkamą registracijos lentelę.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments