Peteris Kuhlmanas su mokiniais, mokytojais ir kitais pilietinės pamokos dalyviais. J. Tūbelio progimnazijos archyvo nuotr.
Peteris Kuhlmanas su mokiniais, mokytojais ir kitais pilietinės pamokos dalyviais. J. Tūbelio progimnazijos archyvo nuotr.

 

Vakar Juozo Tūbelio progimnazijoje lankėsi J. Tūbelio anūkas Peteris Kuhlmanas. Jis dalyvavo pilietinėje pamokoje „Juozas Tūbelis ir mokykla“, bendravo su mokiniais ir mokytojais, tapo Tūbeliečių klubo garbės nariu, įrašė linkėjimus svečių knygoje ir dovanojo mokyklai istorinę savo senelio nuotrauką.

Kraštietis J. Tūbelis buvo tarpukario Lietuvos ministras pirmininkas. Jis žinomas kaip politikas, padėjęs pamatus nepriklausomos Lietuvos ekonomikai. 1995–aisiais tuomet vidurinė mokykla buvo pavadinta J. Tūbelio vardu. Pilietinėje pamokoje, kurią vedė direktorius Zenonas Pošiūnas, taip pat dalyvavo mokiniai ir mokytojai, svečią lydėjusi humanitarinių mokslų daktarė Ingrida Jakubavičienė, J. Tūbelio giminaitė Jūžintų seniūnė Audronė Baltuškaitė, rajono vicemeras Egidijus Vilimas,  miškininkas Julius Adamonis.

Mokiniai pristatė projektą „J. Tūbelis ir mokykla“, vyko pokalbis apie istorinius įvykius. Vėliau visi vyko į Tindžiulius, kur sodino ąžuoliuką J. Tūbeliui skirtoje giraitėje.

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments