Piliakalnio papėdėje kvepėjo čiobreliais ir kūryba

Šviesaus atminimo mokytojas, bibliotekininkas, literatas Vytautas Šavelis dabar būtų šventęs 90-metį, tačiau, likus kelioms dienoms iki gimtadienio, mirė būdamas 68 metų. Daugeliui jo pavardė asocijuojasi su vienintelės jo knygelės „Čiobrelių kiemas“ pavadinimu, todėl ir minimas jis buvo neįprastoje vietoje.

859
0

Literatūrinė popietė „Čiobrelių kiemas“, skirta poeto 90 metų sukakčiai paminėti, vyko Panemunio piliakalnio (Pandėlio sen.) papėdėje. Ji pasirinkta neatsitiktinai, tai lyg menininkų slėnis: čia pastatyti kompozitoriaus ir dirigento Nikodemo Martinonio, operos solisto Jono Byros atminimui skirti stogastulpiai, šalia teka Nemunėlis, srovena versmelė. V. Šavelis yra rašęs, kad į nieką nekeistų istorinę atmintį sergstinčio piliakalnio ir pro šalį srūvančio tamsiavandenio Nemunėlio. Paminėti sukakties susirinko vietiniai ir aplinkinių vietovių žmonės, rajono bibliotekininkai, literatų klubo „Vaivorykštė“ nariai bei kraštietis poetas Arvydas Genys su žmona, rašytoja Virgina Šukytė-Genienė.

Popietėje vienas pirmųjų nuskambėjo V. Šavelio eilėraštis „Einu į Lietuvą“, kuriame sudėta daug biografijos detalių ir patriotinių jausmų.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

 

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie