„Petrovka“ – vienintelė, tradicinė, emocinga

„Petrovka“ – vienintelė Lietuvoje“, – po renginio sakė ansamblio „Ivuški“ vadovas Sergejus Melnikovas. Ji labai laukiama – taip buvo galima spręsti iš organizatorių, atlikėjų, dalyvių ir svečių veidų.

1871
0

Netradicinėje vietoje

Rusų Petrinių šventė – „Petrovka“ – tradiciškai būdavo švenčiama Vabolių kaime, prie versmės. Šią vasarą ilgai lauktas lietus pakoregavo šventės vietą, tad šeštadienį ji vyko Lukštų kultūros centro salėje. Į ją rinkosi iš čia kilę arba aplinkinėse vietovėse gyvenantys žmonės – ir rusai, ir lietuviai.

Koncertą vedė Inesa Aleinikova. Pasak jos, šįmet šventė ypatinga, nes Lietuvos atkurtai valstybei sukanka 100 metų. Beveik pustrečios valandos besitęsusioje šventėje smagiai pasirodė rokiškėnų vokalinis ansamblis „Ivuški“, Šiaulių rusų kultūros centro ir jo studijos „Kalina“ dainininkai bei šokėjos. Visus pasirodymus labai šiltai priėmė publika – kartu dainavo, plojo, šoko. Kad žiūrovai neužsisėdėtų, šventės vedėja jiems buvo paruošusi smagių varžytuvių ir atrakcijų – nuo vandens nešimo iki kaliausės aprengimo.

Žinoma, ruoštasi sveikinti ir varduvininkus, jų laukė nupinti vainikai. Gaila, bet iš pradžių varduvininkų neatsirado, todėl rasta kita išeitis – vainikuotos ir pyragu apdovanotos dvi moterys, pagal tėvavardžius Petrovnos. Šventei įsisiūbavus, salėje pasirodė ir vienas varduvininkas, vardu Piotras. Jo vėlavimas pateisinamas: pasirodo, pirmiausiai jis nuvažiavo prie versmės, bet supratęs, kad šventė šįmet persikėlė į kultūros centro salę, atvyko į ją.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie