blank
Tokia nuo pagrindinio kelio naktimis matosi Panemunio Švč. Trejybės bažnyčia.

Kad šviesa pasiektų ne tik širdis, bet ir akis

Pasibaigus šv. Mišioms ir visiems būriuojantis šventoriuje,  apie šio įvykio prasmingumą kalbėjo  Panemunio kaimo bendruomenės pirmininkė Vitalija Pivoriūnienė. Pasak jos, originali mintis, visapusiškas bendruomenės pritarimas, nesavanaudiška ir geranoriška Panemunio  ūkininkų bei verslininkų parama, nuoširdus, atsakingas, labai kruopštus ir savavoriškas darbas, Pandėlio seniūnijos  palaikymas – visa tai davė vaisių. „Simboliška ir prasminga, kad apšviesti du svarbūs objektai – paminklas „Angelas“ ir bažnyčia. Tai vietos, kurios mus moko gerumo“, – sakė V.Pivoriūnienė linkėdama, kad šviesa pasiektų ne tik akis, bet ir širdis.

Jai antrino Pandėlio parapijos klebonas, kun. lic. Albertas Kasperavičius, pabilęs Šv. Rašto žodžiais ir pasidalijęs atsiminimais.  Kunigas prisiminė, kokį įspūdį jam padarė pirmąkart pamatytas apšviestas paminklas, ir jei tuomet būtų buvę pasakyta, jog taip pat nušvis ir šita šventovė, nebūtų patikėjęs. „Šiandien tai tapo realybe.  Linkiu, kad bažnyčia šviestų ne tik akims, bet ir dvasine prasme nušviestų širdis, gyvenimo taką“, – sakė dvasininkas. Rajono meras Ramūnas Godeliauskas šią diena Panemuniui pavadino istorine.

Įrengiant bažnyčios apšvietimą, svariai prisidėjo vietiniai ūkininkai  Eugenijus Neniškis  ir Tolvydas Neniškis, Vladas Martinonis ir  Paulius Martinonis, Tomas Marmokas, taip pat verslininkas Stasys Lukoševičius. Palaikė, darbais prisidėjo Pandėlio seniūnijos seniūnas Algirdas Kulys, seniūnijos darbininkai, panemuniečiai.

Kieno idėja?

Tačiau viskas prasidėjo nuo idėjos. Idėja apšviesti bažnyčią priklauso Panemunio bendruomenės tarybos nariui, Pandėlio seniūno  pavaduotojui Andriui Palivonui. Jis prisipažino, jog ta mintis gimė senokai, tačiau pradėta rutulioti tik praėjusiais metais.  Dažnai kildavę abejonių, ar pavyks ir kaip pavyks įgyvendinti, todėl ne vieną naktį nemiegojo viską perskaičiuodamas, tačiau rezultatas tenkina.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments