Renginio akimirka. Organizatorių archyvo  nuotr.
Renginio akimirka. Organizatorių archyvo nuotr.

Tęsiasi 15-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė. Balandžio 24 d. Pandėlio miesto bibliotekoje vyko renginys „Pavasaris žemei ir sielai“.

Į Pandėlio biblioteką sugužėjo svečiai Rokiškio  miesto žmonių su psichine negalia klubas „Langas“ (vadovė Asta Tarozienė),. Šepetos (Kupiškio r.) socialinės globos namų gyventojai kartu su socialiniais darbuotojais Rimgaudu Bražu ir Rasa Aukštikalniene, Pandėlio  miesto neįgaliųjų klubo nariai (vad. Ona Danelienė). Šventėje dalyvavo Pandėlio miesto seniūnas Romualdas Varanius ir bendruomenės pirmininkė Jūratė Bagužienė.

Šventę pradėjo Pandėlio universalaus daugiafunkcio centro liaudies muzikos studijos jaunieji muzikantai, pasitikdami svečius pandėlietiška polka, kurią sukūrė šios studijos mokytoja Bronislava Matiukienė.

Pandėlio miesto bibliotekininkė Audronė Kiaulėnienė visiems susirinkusiems priminė, kad šie metai Lietuvoje paskelbti etnografinių regionų metais. Kadangi visi šventės dalyviai susirinko iš Aukštaitijos regiono, todėl jie pasveikinti kraštietės poetės Zitos Čepulytės eilėmis: „Jeigu į Pandėlį atvyksit.“

Renginio metu pristatyta pandėlietės Audronės  Diponienės ir jos mamos Eugenijos Aleknienės siuvinėtų darbų paroda. Gerėjomės klubo „Langas“ ir  Šepetos globos namų gyventojų  darbų parodomis.

Nuoširdi pandėlietės Gabijos Citavičiūtės atliekama  daina apie pirmąsias žibuokles pasveikino visus su pavasariu, o padovanoti žiedai suvirpino ne vieno žiūrovo širdį.  Pandėlio miesto vyresnioji bibliotekininkė Aušra Skaburskienė svečius supažindino su bibliotekos istorija, jos  kasdienybe ir kultūriniais renginiais.

Šepetos socialinės globos namų gyventojas  Erlandas Parfionovas skaitė savo kūrybos eiles iš poezijos rinkinio „Keleivis.“  Kartu su socialiniu darbuotoju Rimgaudu Bražu jie atliko keletą dainų, pritardami gitaromis.

Mergaičių duetas  Deimantė Sadauskaitė ir Justina Motiejūnaitė  visus nustebino savo nuoširdumu ir muzikiniu profesionalumu.

Džiugiai žiūrovus  nuteikė klubo „Langas“ mišrus ansamblis, vadovaujamas Stanislovo Sabaliausko.  Savo energija ir žavesiu, dainomis ir šokiais  jie pakerėjo  žiūrovus ir pakvietė visus bendra dainai.

Visi skirstėsi su šypsena veide, su šiluma širdyje, kurią vieni kitiems padovanojo būdami kartu ir jausdami, kad tokios šventės, pilnos nuoširdaus bendravimo, labai reikalingos dabartiniais susvetimėjimo laikais.

Kiekvienais metais balandžio mėnesį Lietuvos bibliotekininkų draugija skelbia Nacionalinę bibliotekų savaitę. Šiemet ji jau buvo 15-oji.  Bibliotekų savaitės tema šiais metais: „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam.“

GR inform.

Rokiškio miesto 521 gimtadienis 2

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie