blank
V. Bičiūnaitės nuotr.

Iškilmės

Altorių šventino ir šv. Mišias aukojo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, jam talkino iš Pandėlio kilęs Eugenijus Styra – Panevėžio vyskupijos kurijos generalvikaras.

Panašiomis progomis, kada šventinama nauja bažnyčia, koplyčia ar altorius, pasirašomas pašventinimo aktas. Jį parašais patvirtino  vyskupas ir Pandėlio parapijos klebonas Albertas Kasperavičius. Vienas akto egzempliorius pasilieka parapijoje, kitas keliauja į kuriją.

Neeilinio įvykio proga pandėliškiai skyrė padėkos žodžius vyskupui L. Vodopjanovui ir klebonui A. Kasperavičiui. Mišiose giedojo Pandėlio ir Skapiškio bažnyčių jungtinis choras.

Iš parapijos lėšų

Bažnyčios pastatas atsinaujina ir iš vidaus, ir iš išorės. Tai didžiulis klebono A. Kasperavičiaus rūpestis. Jis „Gimtajam…“ minėjo, kad mintis turėti prie bažnyčios interjero priderintą Mišių aukos altorių buvo jo slapta svajonė nuo pat darbo šioje parapijoje pradžios. Šia mintimi pasidalino su vyskupu. Gavęs jo sutikimą, ėmėsi iniciatyvos. Senais altorius iškeliavo į gretimą Panemunio parapijos bažnyčią.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

LAUKSVA
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments