blank
V. Bičiūnaitės nuotr.

Po liepų laja žydės hortenzijos

Liepų prisodintame parkelyje prie ambulatorijos verda darbai. Praėjusią savaitę sunkiasvorė technika čia vežė gruntą, buvo tvarkoma velėna. Pasak seniūnės Jūratės Šinkūnienės, senos, nežinia kada genėtos liepos atrodė nekaip, todėl prieš metus suformuoti jų vainikai. Iš pradžių buvo baisu, kad tokio drastiško genėjimo medžiai neiškęs, bet šių metų laja parodė, jog viskas gerai. Pašalinus krūmus ir išrovus jų kelmus, atsivėrė nauja erdvė. Joje suplanuota sodinti hortenzijų, įrengti suoliukus.

Vaizdą gadina tik sutrešęs medinis paviljonas, vadinamas turgeliu. Tačiau jo nebeliks. Naujam paviljonui įrengti paskelbti pirkimai. „Šią vietą norime sutvarkyti iki „Obelinės“, per ją sekmadienį  kaip tik vyksta turgus. Taigi vietoje „miško“ šalia ambulatorijos turėsime parką, gėlyną, gražiai sutvarkytą teritoriją“, – sakė seniūnė.

Šiuos projektus vykdo rajono savivaldybė ir Obelių miesto seniūnija.

Nuties per dvejus metus

Kamajų gatvėje taip pat burzgia technika, kelias ruošiamas asfaltuoti. Jo planuojama nutiesti 600 metrų. Čia darbuojasi panevėžiečių įmonė „JK Ranga“, o darbai baigsis kitąmet. Šįmet planuojama atkarpoje nuo gaisrinės pastato iki gatvės pabaigos sudėti bortelius, nutiesti asfaltą ir įrengti įvažiavimus. Kitąmet tokie pat darbai laukia atkarpoje nuo gaisrinės iki pagrindinės gatvės. Taipogi bus suformuoti pėsčiųjų takai.

Tvarkoma bendruomenių namų aplinka

Pernai rudenį atidaryti Obelių bendruomenių namai (buvusi „Žalioji“) švyti iš vidaus. Vasarą atėjo eilė išpuoselėti jų aplinką. Palei gatvę tiesiamas naujas šaligatvis, aplink pastatą pasodinta hortenzijų, katžolių, juodųjų pušų. Netrukus bus pasėta veja.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Obelis
Obelis
2022 24 liepos 12:55

Gatvių ir šaligatvių atnaujinimas – tai jau pažanga. Tik opiausia problema – kanalizacija – užkrauta ant gyventojų. Na ir spiritines kvapelis nedžiugina.

Rekomenduojami video: