1

2

Suaugusiųjų mokymosi savaitei skirtame renginyje kvietėme atrasti kažką individualaus, įsiklausyti į skambančios muzikos garsus, pabūti su savimi, sustoti lekiančioje kasdienybėje ir  pastebėti tai, kas vyksta šalia. Atrasti mokymosi sėkmę pavyksta ne visada. Tam prireikia nemažai ryžto, užsispyrimo, padrąsinimo ir gerosios patirties sklaidos. Tai iliustravome parodę filmuką „Mokymosi spalvos“ ir pristatę šiuo metu įgyvendinamą „Erasmus+“ KA2 suaugusiųjų švietimo sektoriaus strateginės partnerystės projektą „Dabarties asmeniui reikalingų kompetencijų suteikimas“.

5

3Projekte bendradarbiauja iš pirmo žvilgsnio labai skirtingos organizacijos: Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras ir Rokiškio lopšelis-darželis „Varpelis“. Šis naujas reiškinys leido prieiti prie suaugusiojo, pasiūlyti jam galimybę mokytis formaliu ir neformaliu būdu. Sukurtos veiklos yra labai artimos organizacijų strateginiams tikslams ir uždaviniams, todėl tai tapo papildomu įrankiu juos įgyvendinti. Šiame suaugusiųjų mokymo centro ir vaikų lopšelio-darželio bendradarbiavimo modelyje centre atsiranda suaugusysis ir vaikas. Toks derinys praplečia mokymosi visą gyvenimą veiklų spektrą, leidžia lengviau pasiekti suaugusįjį, pasiūlyti jo poreikius atitinkantį mokymąsi neatitraukiant nuo šeimos, neišvedant iš komforto zonos. Mokymasis vyksta besimokančiajam artimoje, patogioje aplinkoje – tai suteikia pasitikėjimo, malonumo jausmą. Atlikta apklausa parodė suaugusiųjų mokymosi poreikius, kurie besimokantiesiems yra reikalingi čia ir dabar tam, kad jie galėtų lengviau integruotis nuolat besikeičiančioje aplinkoje. Atsižvelgiant į jų poreikius ir šiuo metu socialinės aplinkos diktuojamas sąlygas, buvo sudarytos  neformaliojo švietimo programos, kurios padės dabarties asmeniui įgyti reikalingų kompetencijų.

4

Rasti mokymosi malonumą – tai viena iš pagrindinių siekiamybių. Jei nėra tiesaus kelio, vedančio į šią sėkmę, pagalvokime, o gal yra takelis…

RSJMC neformalaus švietimo organizatorė, projekto koordinatorė Violėta Deksnienė

Užs. 1624

 

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie