Kaip sakė Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, į mezgėjų dienos renginius paprastai susirenka keliolika Rokiškio darbštuolių ir tautodailininkų. „Vienais metais buvo mezgami įvairaus dydžio margaspalviai paukščiai. Daug buvo jų primegzta, iškabinome parke ant medžių, visi labai gėrėjosi, džiaugėsi tais meniškais paukšteliais. Vėliau ta nepaprasta paukščių kolekcija mūsų miesto garbės piliečio Angelo Frosio iniciatyva iškeliavo į Italiją“, – sakė N. Šniokienė.

Šiais metais bus mezgami drugeliai, o mezgimui vadovaus ir patirtimi dalinsis įvairių mezgimo čempionatų nugalėtoja iš Kauno Aida Šešelgienė bei Rokiškyje įsikūrusio mezgimo salono AGNETTE savininkė, megztų drabužių ir aksesuarų dizainerė Agnė Karpovienė.

Tarptautinė mezgimo viešumoje diena sumanyta tam, kad visi pamatytų, koks smagus tai užsiėmimas draugijoje, o ne vien vienumoje. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse mezgama viešosiose erdvėse, taip apjungiant skirtingų šalių tokio hobio turėtojus. Tarptautinėje mezgimo dienoje dalyvauja daugiau kaip 50 valstybių, tarp jų – Lietuvos, mezgimo gerbėjai.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie