Lukštų kaimo bibliotekos jubiliejaus šventės akimirka. Almos Mekšėnienės nuotr.

Ta proga biblioteka tapo menų oaze: nuo sienų prabilo peizažai, liejosi eilės, o dainos, dar negirdėtos, pritariamos neregėtų instrumentų garsams, pasiekė klausytojų širdis. Visi klausėsi nuščiuvę…

Kartu su muzikantais nusikėlėme į Lietuvos senovę, pas savo protėvius, gėrėjomės jų dvasios turtais, skaitėme jų mintis, patyrėme jų jausmus. Buvome pakylėti: juk tiek nedaug tereikia, kad pamirštum problemas ir panirtum į dvasios turtus…

Tariame begalinį ačiū gerbiamai dailininkei, tautodailininkei, kraštietei Irenai Šaduikytei už eksponuotus paveikslus, už tai, kad ne vieną lukštietį ji paskatino imtis teptuko ir mokė tapyti. Daugelio lukštiečių – dailininkės draugų ir pažįstamų – namus šildo jos dovanoti paveikslai.

Nuoširdus ačiū ir ansamblio „Girjaukis“ iš Vilniaus kolektyvui už nuostabų koncertą.

Į šventę atvyko Aleksandravėlės bibliotekininkė Alma Mekšėnienė paskleisti gerosios patirties organizuojant eismo saugumo projektą bendruomenėje, mat buvo minima Vairuotojų ir keliautojų diena. Eismo žinių testas ne vieną privertė susimąstyti apie saugumą kelyje. Buvo organizuotas žaidimas „Kelio ženklai“. Jame dalyvavusieji dovanų gavo įvairių šviesą atspindinčių elementų, saugaus eismo knygelių. Be dovanų neliko ir mėgėjai važinėtis dviračiais.

Tokia buvo šventė. Meno mūzos paukštė nuplasnojo į mūsų namus Lukštuose, Juodupėje, Rokiškyje, išskrido į Panevėžį, Vilnių, Kauną. Dar ilgai prisiminsime šventėje matytus peizažus, girdėsim kankles, dambrelį, birbynę, būgnus ir… lietutį, skleidusį nuostabų upelio čiurlenimo garsą, tuo pačiu nepamiršime, kad kelyje turime būti saugūs. Ačiū visiems!

Sigutė ŠIMANAUSKIENĖ

Lukštų bibliotekininkė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie