blank
„Tvarkiečių“ pasodintas maumedis – ypatingas: kasant jam duobę rasta pasagų, žadančių santarvę ir gerovę. E. Vilimo nuotr.

Unikalus dievadirbio Liongino Šepkos garbei skirtas medžio skulptūrų parkas užminė mįslę: iš kur jame po žeme paslėpta arklio pasagų – santarvę, gerovę, apsaugą nuo kerų teikiančių ir piktąsias dvasias atbaidančių ženklų? Keturias pasagas ir arklinio vežimo apkaustymo metalinių detalių balandžio 25 d. po darbo iškasė partijos „Tvarka ir teisingumas“ Rokiškio skyriaus nariai, parke sodinę Rokiškio miškų urėdijos dovanotą maumedį – atsidėkojimo politikams už savanoriškas miškasodžio talkas, vykstančias septynis pavasarius iš eilės, ženklą.

Pranašiška?

Pradėję parke, priešais savivaldybės pastatą, kasti maumedžiui duobę, talkininkai nustebo  – kastuvas atsimušė į pasagą – gerovės ženklą. Ir tai buvo ne pabaiga – bekasant toje pačioje duobėje rastos dar trys pasagos – visas arklio „batų“ komplektas. Čia pat iškasta ir medinio vežimo metalinių apkaustų dalių.

„Rasti pasagą – laimė ir sėkmė. Ir geros žinios ženklas valstybiniams miškams bei juos valdančioms urėdijoms, kurias norima išdraskyti. Matyt, to padaryti nepavyks. Viešai prisiekiau, jog urėdijų ardytojams Seimo nariams, balsuosiantiems už urėdijų išdraskymą, pagaminsiu iš išrauto medžio kelmo medinius medalius su juodu kaspinu. Bet gal nereikės, nes sodinant urėdijos medį rastos pasagos – pranašiškas ženklas, kad piktosios dvasios atsitrauks ir politikai laiku susiprotės“, – taip radinio reikšmę išaiškino rajono vicemeras ir rajono „tvarkiečių“ lyderis Egidijus Vilimas.

Jam, istorikui ir politologui, maga išsiaiškinti, kaip ir kada parko teritorijoje buvo užkastos pasagos ir kitos arklinio vežimo metalinės detalės ir kiek tokių radinių čia dar gali glūdėti?

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: