Iš kairės: aktyvi knygų skaitytoja Ugnė Pitrėnaitė, LKRS Rokiškio skyriaus nariai: Jolanta Augulienė, Gražina Pitrėnienė, Vytautas Gasiūnas, Reda Kiselytė, Danutė Mažeikienė ir Irena Varnienė. R. Kiselytės nuotr.

Šiais metais trims kūrėjams suteikti nusipelniusių Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos vardai: Elenai Dekaminavičienei ( Kazlų Rūda), Albinui Klizui ( Gargždai), Redai Kiselytei ( Rokiškis).

Dviems sąjungos narėms suteikti Lietuvos kultūros šviesuolių vardai. Šviesuolėmis tapo Vida Vosylienė iš Vilkaviškio raj. ir aktyvi LKRS Rokiškio skyriaus narė Danutė Mažeikienė. Tai pats aukščiausias kūrybinės organizacijos suteiktas įvertinimas.

Lietuvos kultūros šviesuolių vardai  ankstesniais metais jau buvo suteikti rokiškėnams Vytautui Gasiūnui ir R. Kiselytei. Respublikinėje šventėje už aktyvią kultūrinę ir literatūrinę veiklą padėkomis apdovanoti D. Mažeikienė ir V. Gasiūnas. Jie šiais metais šventė savo gyvenimo jubiliejus.

Turiningą šventę paįvairino Kazlų Rūdos saviveiklininkų – senjorų ansamblio ir iš Panevėžio rajono atvykusios Virginijos Stundžienės muzikiniai intarpai. Naujiems LKRS nariams buvo įteikti bilietai. Kalbos kultūros metams išleista sąjungos narių kūrybos antologija „Ginkime kalbą, žemę, jos būdą…“ Joje išspausdinta 8 rokiškėnų kūryba.

Po oficialiosios renginio dalies vyko literatūriniai skaitymai. Šventėje savo kūrybą skaitė Gražina Pitrėnienė, Irena Varnienė, Jolanta Augulienė, D. Mažeikienė ir V. Gasiūnas, renginį vedė LKRS Rokiškio skyriaus pirmininkė R. Kiselytė. Šventėje buvo prisimintas šviesaus atminimo pedagogas, poetas Danas Kairys. Šiais metais rajono kaimo rašytojų sąjungos narius lydėjo ypatinga sėkmė. Už kūrybišką veiklą sugrįžo atpildas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus