Renginio Kriaunose akimirka.
Renginio Kriaunose akimirka.

Kriaunų krašto žmonės dvi dienas šventė 511-ąjį gimtadienį. Pirmąją miestelio gatvėmis važinėjo karinė technika, o antrąją skambėjo muzika, Kriaunų Dievo apvaizdos bažnyčioje vyko susitaikymo pamaldos.

Buvo paminėtos profesinės karo tarnybos kario Arūno Šielkovnikovo žūties 10-osios metinės. Į šventę iš Panevėžio atvyko jo buvusi mokyklos auklėtoja Vilija Kastanauskienė. Kario buvę draugai į miestelį iš Ruklos atvyko su karine technika. Prie jų prisijungė Rokiškio rajono savanoriai, tarnaujantys Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-ojoje kuopoje. Kriaunų gatvėmis važinėjo karinė technika. Jos pasižiūrėti atėjo net tie žmonės, kurie niekados nesilankė renginiuose. Rokiškėnas Audrius Kublickas dovanojo šratasvydžio varžybas.

Renginio Kriaunose akimirka.
Savo auklėtinį Arūną Šielkovnikovą prisiminė jo auklėtoja Vilija Kastanauskienė.

 

Kriaunų jaunimas iš lauko augalų ir varžų sukūrė paukščio skulptūrą.

Tituliniuose Dievo Apvaizdos atlaiduose sugūžėjo daugybė kraštiečių. Į gimtinę atvykę menininkai pristatė  savo kūrinius. Pamaldų metu prasidėjo tokia smarki liūtis, kad buvo abejojama, ar aplink bažnyčią eis  procesija. Tačiau kaip staiga liūtis prasidėjo, taip greitai ir baigėsi, procesijos ji nesutrukdė.

Po pamaldų Kriaunų aikštėje skambėjo folkloro ansamblio iš Vilniaus „Varangė“ muzika. Ansamblis specialiai parengė programą, atliko Kriaunų krašto dainas, šokius. Folkloro ansamblis pasinaudojo informacija, kuri prieš 30 metų buvo surinkta ekspedicijose po Kriaunų kraštą.

Koncertavo kriauniečių draugai iš Jekabpilio (Latvija) Salas savivaldybės šokių kolektyvo „Letkiss“ pasirodymas.  Senovinėmis Peterburgo armonikomis grojo Vitas Rimkus ir Fulgentas Jeleniauskas  iš Vilniaus, Algimantas Mieliauskas iš Molėtų, Petro Žalalio iš Minkūnų (Jūžintų sen.) ir vietos muzikantas Vladas Žilinskas. Skambėjo Molėtų kultūros centro Dranseikų šeimos, Pasvalio rajono kultūros centro Gulbinėnų skyriaus kapelų atliekamos melodijos.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
swap
swap
2016 18 liepos 8:42

Blogiausia gal tai, kad karas pateikiamas kaip kažkokia pramoga ir tuo patiki vis daugiau idiotų.

vietinis
vietinis
2016 16 liepos 20:40

Aisku tokios sventes labai gerai ir pramogos vaikams. Bet mielas seniunas jei organizuoja tokias sventes, tai tegul iki galo ir susitvarko. Lauku keliukai isniokoti ir palikti likimo valei jau daugiau nei savaite. Seniunija turi ir traktoriu ir viesininku kurie ir su kastuvais galetu sutvarkyt kelia, bet kadangi tas reikalas kriaunose negalioja kad uz pasalpas reikia atidirbt, tai nieko keisto kad taip viskas ir liks duobese… o tie keliukai reikalingi.. gaila kad nera kriaunose valdzios……

Rekomenduojami video: