blank
Keliaujanti skaityklėlė L. Šepkos parke Rokiškio J. Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus archyvo nuotr.

Po rajoną keliauja mobilioji skaityklėlė „Vaikystė, knygų lydima“ ir kviečia norinčiuosius ateiti, kartu skaityti, klausytis, kurti ir žaisti. Tai Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus įgyvendinamas projektas „Vaikystė, knygų lydima“. Jo pagrindinis tikslas –  sudominti vaiką knyga, skaitymu, o tam, be jokios abejonės, reikia, kad ne tik vaikas rastų kelią į knygą, bet ir pati knyga rastų kelią į vaiko rankas. Veiklos orientuotos į priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pradinių klasių mokinių skaitymo skatinimą bei kritinio mąstymo, kūrybiškumo ir kitų su skaitymu susijusių įgūdžių ugdymą sukuriant patrauklią skaitymo aplinką bei kūrybos erdvę – keliaujančią skaityklėlę „Vaikystė, knygų lydima“.

Skaityklėlė įrengiama po atviru dangumi, gamtos apsuptyje, suteikiama galimybė patogiai, gražiai mėgautis knygomis, žaislais, žaidimais, teatrinėmis lėlėmis. Susitikimų metu tradiciškai, bet netradicinėje aplinkoje vyksta knygų pristatymai, teatralizuoti garsiniai skaitymai, diskusijos apie knygas, skaitymą, vasaros atostogas ir edukacinės programos. Į kaimo ir miestelių bibliotekas vykstama su edukacine programa Aukšaitijos ETNO kilimas – „Ką ošia Dviragis?“ Bibliotekininkės pristatė Dviragio ežero atsiradimo istoriją, dalyvius supažindino su 14 Aukšaitijos padavimais ir legendomis apipintomis etnografinėmis vietovėmis, objektais bei pakvietė dalyvius į kūrybinį užsiėmimą „Saginės žuvys“. Malonu, kad keliaujanti skaityklėlė turi partnerius – Bajorų kaimo kultūros centro lėlių teatrą „ČIZ“. Išradingai vedamuose kūrybiniuose saviraiškos užsiėmimuose „Lėlė – raktas į vaiko širdį“ dalyviai susipažįsta su lėlių teatro užkulisiais, mokosi pasigaminti lėlę, įgyja vaidybos gudrybių. Jauniesiems skaitytojams patinka inscenizuoti, dalyvauti teatralizuotuose garsiniuose skaitymuose. Vienuose iš jų, vykusių Rokiškio miesto L. Šepkos parke, dalyvavo bibliotekos savanorė Salvinija Kalpokaitė. Ji skaitė Nomedos Marčėnaitės knygos „Lėlė“ ištraukas.

Bibliotekininkės su įkurta mobiliąja skaityklėle lankėsi ne tik Rokiškio miesto viešosiose erdvėse, bet ir Kamajų, Salų, Obelių, Antanašės ir Pakriaunių bibliotekų kiemuose. Į Antanašę atvyko ir Aleksandravėlės bibliotekos skaitytojai. Bibliotekininkė Alma Mekšėnienė kartu su mažaisiais skaitytojais ne tik džiaugėsi keliaujančios skaityklėlės užsiėmimais, bet atvyko su gražia misija ir dovanomis. Jie, vykdydami eismo saugumo bendruomenėje projektą su šūkiu „Saugi kelionė, saugūs dalyviai!“, renginio dalyviams įteikė šviesą atspindinčių elementų dideliems ir mažiems, perspėjo apie būtinybę dėvėti atšvaitus kelyje, apie tai, kad saugotų ne tik save, bet ir savo pažįstamus, draugus, artimuosius, o prireikus paskolintų ar padovanotų pakabuką, žaisliuką, terbikę ar atšvaitines  juosteles. Kitų filialų bibliotekininkės aktyvius ir šaunius dalyvius apdovanojo saldumynais ir gėlėmis.

Projekto veiklomis siekiama kuo daugiau jaunųjų skaitytojų įtraukti į skaitymo procesą, kuris nenutrūkų ir vasarą, įtvirtinant skaitymo, kaip malonios ir aktyvios veiklos, suvokimą, kaip įprotį ir teigiamos visuomenės reakcijos sulaukiantį užsiėmimą. Rajono bibliotekininkės su džiaugsmu vaikams teikia pagalbą, ugdant jų kūrybinius gebėjimus ir pažintinius interesus, saviraišką, nes organizuojama veikla skatina skaityti, pažinti, turiningai leisti laisvalaikį, bendradarbiauti ir draugauti.

 Nadiežda IVANOVA

                                                                        Vyresn. bibliotekininkė-edukatorė

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments