Seniūnija nedidelė, bet privalumų daug

Justina Kazanavičienė, Kazliškio seniūnė.

– Jūsų nuomone, kuo gali būti stiprios mažos seniūnijos?

Manau, kad mažose seniūnijose yra daugiau betarpiško bendravimo su žmonėmis, todėl galima labiau įsigilinti į kiekvieno gyventojo rūpesčius, problemas, prašymus, skirti daugiau dėmesio ir greičiau reaguoti. Tai ypač aktualu vienišiems, ligotiems senjorams ir socialiai remtiniems gyventojams, kuriuos socialinis darbuotojas gali dažniau aplankyti, padėti išspręsti iškilusias problemas, palydėti į gydymo ir kitas įstaigas.

Mažesnėje seniūnijoje yra lengviau prižiūrėti kelius: žiemos metu iškritus sniegui vienu traktoriumi per darbo dieną galima nuvalyti nemažą dalį seniūnijos kelių, vasaros metu žolę pakelėse galima spėti nupjauti kelis kartus. Taip pat tvarkant paplūdimius, kapines ir kitas viešąsias erdves, apžiūrint kelius ir seniūnijos teritoriją, sutaupoma laiko ir kuro važiuojant iš vienos vietos į kitą, nes atstumai nėra labai dideli.

– Kuo stipri Kazliškio seniūnija?

Kazliškio seniūnijoje yra daug stiprių ūkininkų, nemažai iš jų pienininkai. Veikia dvi stiprios bendruomenės: Kazliškio kaimo bendruomenė ir Konstantinavos bendruomenės santalka. Parašytų projektų dėka yra puoselėjamos seniūnijos viešosios erdvės, organizuojami renginiai, skatinamas gyventojų aktyvumas.

Kazliškio seniūnijoje labai graži gamta. Turime tris mėgstamus ežerus (Skaistės, Kurkliečių, Baublių), teka Nemunėlis. Labai didžiuojamės Kazliškio šileliu, todėl pernai atidarėme Kazliškio šilelio taką, kuris gražiausiomis šilo ir Nemunėlio pakrantės vietomis veda naujai atrasto Veselavos piliakalnio link. Pasivaikščiojimą šiuo taku pamėgo ne tik vietiniai gyventojai, bet ir turistai iš Rokiškio ir kitų rajonų.

Džiaugiuosi, kad Kazliškio seniūnijoje kuriasi nemažai jaunų šeimų, stato naujus ir remontuoja senus namus. Gyventojai aktyviai naudojasi paramos priemonėmis, todėl įsikuria naujų smulkių verslų.

 – Manau, pabendraujate su kolegomis – kitais seniūnais. Kuo skiriasi mažos ir didelės seniūnijų seniūnų darbo diena?

Tiek mažoje, tiek didelėje seniūnijoje darbai yra panašūs, tik skiriasi jų apimtys. Pavyzdžiui, Kazliškio seniūnija yra atsakinga už 100 km vietinės reikšmės kelių, o yra seniūnijų, kurios prižiūri beveik 300 km. Mažesnėje seniūnijoje teritorija mažesnė, mažiau gyventojų, bet, žinoma, visus darbus atliekame su mažiau darbuotojų ir mažesniu biudžetu, pavyzdžiui, aš neturiu pavaduotojo, nors visose kitose rajono seniūnijose jis yra. O darbo diena gali skirtis ne tik mažos ir didelės seniūnijos seniūno, bet ir mano pačios kiekviena darbo diena yra skirtinga, nes seniūno pareigybė apima daug skirtingų sričių. Labai skiriasi darbai šiltuoju ir šaltuoju metų laiku.

– Kai kuriose seniūnijose sparčiai mažėja gyventojų. Kokia praėjusių metų statistika?

– 2022 m. sausio 1 d. seniūnijoje gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų buvo 564. Per 2021 metus sumažėjo 15 gyventojų (mirė ar išvyko gyventi kitur).

– Tačiau minėjote, jog kuriasi jaunų šeimų. Ar jos susilaukė naujagimių?

 Kalbėdama apie jaunas šeimas, mintyse turėjau neseniai susituokusias poras, kurios dar tik kuriasi Kazliškyje. Naujagimis, deja, buvo tik vienas. Šiemet tikimės daugiau.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: