Rokiškio kultūros centro nuotr.

Kol vieni lingavo į muzikos taktą, renginio vedėjas Valdis Vaičėnas kitus kvietė laiką leisti aktyviai: žaisti domino ir šachmatais, pūsti didžiulius muilo burbulus, „Karūnos“ dirbtuvėse dekoruoti sau karūnėlę, vaikščioti kojokais ar pašokinėti ant batuto, išbandyti rankos taiklumą krepšinio aikštelėje, nusifotografuoti karališkame soste ar iš Lietuvos žolynų pinti didžiulę karūną. Įgyvendinant šventės veiklas prisidėjo Rokiškio mokykla-darželis „Ąžuoliukas“, Kūno kultūros ir sporto centras, Turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

Ir šiais metais rokiškėnus džiugino pernai įgyvendinta akcija „Dalyvauk ir vaišinkis“. Tik dabar, norėdami gauti lipduką, kurį pateikus miesto kavinėse „Pupelė“, „Senas grafas“, „Apetito pica“, „Henretos kavinukė“ ar „Pub’e Gnomas“, buvo suteikiamos nuolaidos, miestelėnai turėjo į šventę ateiti pasipuošę Lietuvos trispalvės spalvomis. Akcija pavyko: vieni rinkosi smulkius aksesuarus, kiti savo spintose surado visų trijų spalvų drabužių.

Šventės akcentu tapo tradicinis Lietuvos himno giedojimas. Artėjant 21 val. Valstybės dienos proga susirinkusiuosius pasveikino Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Danguolė Kondratenkienė ir Seimo narys Raimundas Martinėmis. Jis kvietė visus rokiškėnus susikibti rankomis ir vieningai sugiedoti visame pasaulyje lietuvius suvienijančią „Tautišką giesmę“. Giesmė nuskambėjo ypač skambiai ir darniai, o ją sugiedoti padėjo grupės „Vairas“ vyrai bei Rokiškio kultūros centro vyrų ansamblis. Paskutinius „Tautiškos giesmės“ akordus sustiprino trispalvėmis pasipuošusi ir dangų nuspalvinusi Rokiškio skraidymo asociacijos „Puga“ parasparnininkų kolona. Pakėlę akis į dangų, rokiškėnai džiugiai pasitiko skraiduolius jiems mojuodami.

Nusileidus saulei šventės pakilią nuotaiką išlaikė kino seansas po atviru dangumi. Po liepomis, sukritę į sėdmaišius, naktinėtojai žiūrėjo lietuvišką filmą „100 metų kartu“, skirtą atkurtos Lietuvos 100-mečiui.

Rokiškio kultūros centro inform. 

 

anykščių

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie