V. Bičiūnaitės nuotr.

Linkėjo ir toliau  garsėti

Nuostabus oras, vietoje suolų – gėlių puokštelėmis papuošti kvepiančio šieno spudulai, šalia – vėjo banguojamas javų laukas. Visa tai kūrė nepakartojamą  šventės atmosferą.

Iškilmės prasidėjo šv. Mišiomis koplyčios priešakyje. Jas aukojo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas  OFM, talkino generalvikaras Eugenijus Styra, Kamajų parapijos klebonas Andrius Šukys, Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios vikaras Dainius Matiukas, Pandėlio parapijos  klebonas Albertas Kasperavičius, giedojo Kamajų  bažnyčios vokalinis ansamblis. Vyskupas linkėjo parapijai ir bendruomenei garsėti pamaldumu, geru žodžiu ir darbais, dėkojo už ryžtą ir atliktą darbą.

Įprasta, kad tokiais atvejais pasirašomas koplyčios  šventinimo aktas. Jį parašais patvirtino vyskupas L. Vodopjanovas, Kamajų parapijos klebonas A. Šukys, koplyčios statybų iniciatorius ir Kalvių kaimo seniūnaitis Gintaras Kepalas bei kaimo bendruomenės  pirmininkė Stasė Gruoblienė.  Vienas akto egzempliorius lieka parapijos, o kitas – vyskupijos kurijos  archyvuose.

Po Mišių G. Kepalas dėkojo prisidėjusiems prie idėjos įgyvendinimo, o hierarchams už pritarimą ir palaikymą. Vėliau visi rinkosi į kultūros centro kiemelį, kur vyko koncertinė programa, liejosi sveikinimai, padėkos.

Organizatorių skaičiavimu, į šv. Mišias buvo susirinkę  apie trys  šimtai žmonių.

Kas dar lieka istorijai?

Koplyčios statybos ir įrengimas truko beveik dvejus metus. Pamatai iškasti 2018 m. birželio 17-ąją, o kitų metų kovo 26-ąją pradėjo kilti pastato sienos.  Visą darbų eigos istoriją  susirinkusieji galėjo peržvelgti kultūros centro kiemelyje  eksponuojamame plakate. Jame  – ne viena nuotrauka iš „Gimtojo…“ archyvų.

Statybas rėmė ir jose darbavosi  geros valios žmonės. Aukotojų sąraše – 105 pavienių asmenų ir šeimų pavardės. Taip pat lėšų skyrė kaimo bendruomenė, dalis surinkta per 2019 m. šventę „Kuc kuc Kamajuos“.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie