Laibgaliuose (Jūžintų sen.) rengiamos tradicinės „Rudeninės gandrinės“ stebina kaimynų susitelkimu – gatvių kvartalų gyventojai sukuria nuotaikingus pasirodymus.

Išeitis – saugios kaimynystės grupės

Rokiškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja-bendruomenės pareigūnė Jolita Baltrūnienė informavo, kad rajone veikia 29 saugios kaimynystės grupės. Prie jų veiklos prisideda rajono policijos komisariatas, savivaldybė. Viena aktyviausių yra Rokiškio miesto „Velykalnio“ bendruomenė, išsiskirianti renginiais, sutvarkytomis erdvėmis. Ji neužsidaro tarp savų sienų ir į organizuojamas veiklas įtraukia kitas bendruomenes, o tai ir yra pagrindinė saugios kaimynystės idėja.

Be to, akyli kaimynai padeda apsaugoti šalia gyvenančiojo turtą. Pasak pareigūnės, ilgesniam laikui išvykstantys iš namų turėtų perspėti kaimynus, kad stebėtų jų kiemus ir įspėtų apie pašalinius asmenis, įtartiną judėjimą. Vienas patarimų būtų dėl saugumo pažeminti aplinkui namą augančias aukštas tujų gyvatvores, kad matytųsi, ar kieme nėra nekviestų svečių. Taip pat būtina pagal galimybes apšviesti erdves, įrengti vaizdo stebėjimo kameras ir saugoti negyvenamų pastatų langus, mat pastebėta, kad būtent išdaužyti langai traukia abejotinos reputacijos žmones.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments