Joninių šventė Obeliuose ir Pandėlyje (nuotraukų galerija)

Vėjuotą penktadienio vakarą Obeliuose, Laisvės kovų istorijos muziejaus kieme, vyko dviguba šventė: Obelių kultūros centro kapelos „Malūnas“ 40 metų jubiliejus ir tradicinės Joninės. Pastarosios švęstos 22 d. todėl, kad kitą dieną kapela dalyvavo Latvijoje švenčiamose Joninėse.

1808
0

Kapelai – išskirtiniai metai

Kadangi šventėje prioritetas skirtas kapelos „Malūnas“ jubiliejui, tai netrūko sveikintojų.

Pasveikinti kapelos ir vadovo Zenono Žėko bei varduvininkų į sceną kopė valdžios atstovai. Rajono savivaldybės administracijos direktorė Nataša Aleksiejeva vadovui Z. Žėkui dėkojo už ilgametį profesionalų darbą, kūrybinį indėlį plėtojant ir garsinant Obelių krašto kultūrą.  Bendruomenės vardu kalbėjo jos pirmininkas Vitalijus Jocys.

Atostogaujantį Obelių seniūną Eugenijų Narkūną pakeitusi jo pavaduotoja Aldona Žėkienė juokavo ir  įžvelgė „interesų konfliktą“, o  kviesdama kapelos vadovą atsiimti dovanų tiesiog sakė: „Ateik, vyre!“ Sveikinimo žodžius išsakė arba išdainavo kolegos ir  bendruomenės, su kuriomis kapela „Malūnas“ bendradarbiauja ir  linksmina per šventes, – tai Laibgalių, Aleksandravėlės, Kriaunų, Juodupės žmonės. Gediškių kaimo bendruomenė kapelai padovanojo įspūdingo dydžio tortą su malūno atvaizdu. Tokio dėmesio kapelos vadovas nusipelnė, nes jai vadovauja nuo pat įkūrimo, t. y. keturiasdešimt metų.

Žiūrovus linksmino ne tik minėtų vietovių kolektyvai, kapela „Malūnas“, bet ir dainuojančios bei šokančios Subatės (Latvija) saviveiklininkės, Rokiškio kultūros centro istorinių šokių kolektyvas.

Valdingai ir šmaikščiai šventę vedė Obelių seniūnijos meno vadovė Zita Skvarnavičienė, jai padėjo laibgalietė Valija Karvelienė. Jos linksmai prisiminė Z. Žėko, tuomet jauno kultūros specialisto, darbo pradžią – Zenonas buvęs ilgais plaukais, įspūdį palikusi jo apranga: mėlynos platėjančios kelnės, ryškiai žali marškiniai.

Keletą dešimtmečių gyvuojančioje kapeloje grojo ir dainavo nemažai žmonių. Vienas jų – ilgametis dainininkas ir muzikantas Algis Skvarnavičius. Jis buvo pakviestas į sceną kartu su kapela atlikti finalinę dainą.

Šie metai kapelai išskirtiniai dar ir tuo, kad ji pakviesta dalyvauti Dainų šventėje „Vardan tos…“

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

anykščių

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie