ŽŪR nuotr.

Anot organizatorės, šiais metais stovyklos programa parengta įprasminant Lietuvos šimtmetį, siekiant jaunuosius ūkininkus supažindinti su senaisiais lietuvių papročiais ir tradicijomis žemdirbiškoje kultūroje. Neatsitiktinai pasirinkta ir stovyklos vietą – Jurkupių kaime (Panemunėlio sen.) įsikūrusių Irenos ir Romualdo Kaminskų sodyba. Sodybos savininkas R. Kaminskas ne tik ūkininkas, bet ir tautodailininkas bei visuomenininkas.

Stovyklos metu jaunieji ūkininkai išgirdo daug įdomios informacijos apie linininkystę, lino auginimo ir perdirbimo procesą. Taip pat susipažino su audimo amatu, kurį pademonstravo tautodailininkė Genė Šimėnienė. Kiekvienas stovyklos dalyvis savo rankomis išbandė linų šukavimą ir mynimą bei audimą staklėmis, susipažino su lietuvių žemdirbiškomis tradicijomis, lauko darbais.

Stovyklautojai vienoje iš edukacinių veiklų sužinojo apie medžių įvairovę ir panaudojimo galimybes bei tradicijas. Po teorinių žinių, vaikinai išbandė ir praktinius užsiėmimus – pagamino 5 inkilus kitų metų pavasariui.

Antrąją stovyklos dieną kavinės „Pupelė“ vadovė Laura Viduolytė-Pupelienė atskleidė paslapčių, padedančių pagaminti gardžius cepelinus. Mažieji stovyklautojai entuziastingai kibo į cepelinų gamybos procesą.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie