Rokiškio skautai pasiruošę bėgimui „Gyvybės ir mirties keliu“. V. Kazlausko nuotr.

Pagerbę Sausio 13-osios aukų atminimą Vilniaus Antakalnio kapinėse, dešimt progimnazijos skautų nepabūgo savo ištvermės išmėginti ir kovojusius už Lietuvos laisvę pagerbti tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“. Aštuonis tūkstančius dalyvių iš įvairiausių pasaulio valstybių sutraukusiame bėgime 9 km trasą įveikė visi mūsiškiai: Monika Matulėnaitė, Augustas Baltrūnas, Evelina Kulytė, Adriana Čeikauskaitė, Kornelija Kietytė, Gabija Busilaitė, Ugnius Einoris, Austėja Survilaitė, Miglė Kilijonaitė ir Rugilė Balčiūnaitė (Juodupės gimnazijos moksleivė).

Pasak skautų draugovės vadovės Eleonoros Baršienės, po bėgimo skautai jautėsi pavargę, bet kupini ryžto ir išsyk pasiruošę tokį pat iššūkį įveikti ir kitąmet.

Kraštiečio, Rokiškėnų klubo „Pragiedruliai“ vadovo Algio Naručio pakviesti skautai turėjo garbės apsilankyti Vilniaus karininkų ramovėje. Apie ramovės veiklą jiems pasakojo kraštietis Gaudentas Aukštikalnis ir atsargos majoras Antanas Burokas. Lietuvos praeitimi, laisve besididžiuojantiems skautams A. Burokas dovanų įteikė brolio parašytą knygą apie laisvės kovas „Pūtėme prieš vėją“.

Apžiūrėję ramovės sales, paveikslų parodas skautai lankėsi Lukiškių aikštėje, kur kuriamas memorialas „Šimtmečio žiedai“ kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę.

Čia sausio 12-ąją, Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, buvo iškilmingai į ertmę nuleista kapsulė su relikvijomis – žemėmis iš Lietuvos partizanų laisvės kovų vietų. Iš Rokiškio krašto pokario  partizanų kovų ir žūties vietų paimta žemė taip pat tapo relikvija. Žemę kartu su Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose muziejininkais rinko Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro moksleiviai. Kaip teigė šios kilnios iniciatyvos koordinatorius Rokiškio krašto garbės pilietis A. Narutis, relikvijomis tapo iš partizanų bunkerių, žymių Rokiškio krašto partizanų gimtinių ir laisvės kovų vietų paimti žemės fragmentai.

Muziejininkai buvo maloniai nustebinti, kad buvusių partizanų Streikų bunkerio vietą galėjo pasiekti lydimi naujų informacinių rodyklių, kurios prieš kelias savaites buvo įrengtos bendradarbiaujant su  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro specialistais.

Jurgio Kairio vardo skautų draugovės ir Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose inform.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: