Gimtasis Rokiškis Bendruomenių vartai Intriguojančios pirtys Rokiškio rajone: dvaro pirtis ir pirtis medyje

Intriguojančios pirtys Rokiškio rajone: dvaro pirtis ir pirtis medyje

Prieš gerą šimtmetį pirtis laikyta higienos priemone: į ją įprastai būdavo einama kartą per savaitę, turint vienintelį tikslą – nusiprausti, o ir pirčių kaimo gyvenvietėse būdavo vos viena kita. Šiomis dienomis pirtis labiau naudojama atsipalaidavimui, grūdinimuisi, poilsiui. Taigi pirtis asocijuojasi nebe su higiena, o potyriais.

957
0

Nuo dūminės iki mobilios

Pirčių galima rasti įvairiausių – nuo senovinės dūminės, iki mobilios. Bet ar esate girdėję, pavyzdžiui, apie pirtį malūne? Nacionalinės turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ parengė žemėlapį su įdomiausių, Lietuvoje įsikūrusių, pirčių sąrašu. Jame pristatoma pirtis piramidė, pirtis jurta, pirtis gelbėtojų stotyje, kapsulėje, malūne, indėniška ir apeiginė pirtys, pirtis iš veltinio, gintaro ir dvaro pirtis – visa tai galima rasti mūsų šalyje. Tokių pirčių žemėlapyje – net trys dešimtys, o dvi iš jų – Rokiškio rajone.

Pirtis medyje – vienintelė žemėlapyje

Kaimo turizmo sodyboje „Brazylija“, įsikūrusioje Rokiškio rajone, Taraldžių kaime, galima išbandyti pirties malonumus medyje. Pirtis medyje yra įrengta daugiau nei dviejų metrų aukštyje, iš kurios atsiveria vaizdas į Dviragio ežerą. Išeinantiems iš pirties siūloma tai daryti keliais įdomiais būdais – lynu nusliuogti tiesiai į ežerą arba kopėčiomis nulipti žemyn į šalto arba šilto vandens kubilus.

Žemėlapyje nėra paminėta, tačiau sodyboje „Brzylija“ yra dar viena įdomybė – plaukiojanti pirtis.

Rokiškio rajone – seniausia dvaro pirtis

Kita, žemėlapyje nurodyta, pirtis, esanti Rokiškio rajone – Ilzenbergo dvaro pirtis. Teigiama, kad ši pirtis talpina kiek daugiau nei dvi dešimtis žmonių ir yra laikoma ne tik didžiausia, bet ir seniausiai veikiančia dvaro pirtimi Lietuvoje. Manoma, kad pirmoji Ilzenbergo dvaro pirtis buvo pastatyta dar XVII a. pradžioje.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments