blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Startas duotas

Birželio 28 d. startavo tradicinė, trečius metus vykdoma programa „Svajonių planeta“ vaikams iš visos Lietuvos. Per šešias pamainas dvare bus labai daug gyvasties. Nuolatiniai dvaro draugai, profesionalūs šokėjai Katerina Voropaj ir Vadimas Suško dvare gyvenančius stovyklautojus mokys pačių įvairiausių veiklų: nuo šokio meno iki gamtos suvokimo ir bendrystės su ja. Vaikams nuo 7 iki 17 m. šią vasarą bus pareiga auginti ir puoselėti 4 arų daržą, o jame užaugintos daržovės bus dovanotos pačių vaikų pasirinktai šeimai, reikalingai pagalbos.

Pėsčiųjų maršrutai – aplink ežerus

Šiemet Ilzenbergas aktyvių pramogų mėgėjams pasiūlys keturis pėsčiųjų maršrutus. Pats trumpiausias (4 km) – į Kačytę (Latvija), į buvusias Ilzenbergo dvaro žemes ir romantišką gotikos stiliaus bažnyčią, apgaubtą paslaptimis ir legendomis. Ilzenbergo dvaro tuomečių savininkų Dimšų žemių, kuriose gyveno daugiausia latvių, atsidūrė Latvijoje, o joms priklausiusį Ilgio ežerą perkirto valstybinė siena. Taip Ilgio ežeras buvo padalintas pusiau ir dalis Ilzenbergo dvaro žemių kartu su Elžbietos fon Rutenberg 1844 m. pastatyta liuteronų bažnyčia atsidūrė Latvijoje.

Viena pikantiškiausių istorijų iš buvusių Ilzenbergo dvaro žemių, plytinčių jo valdų kaimynystėje, bet jau Latvijos teritorijoje, – apie kiaules, kurios iš minėto ūkio buvo varomos į Rygos uostą. Iš ten jas gabendavo dažniausiai į Švediją. Latvijai atiteko ir bažnyčios kaimynystėje esanti amatų mokykla, kurią įsigijo istorijos gidė – Rygoje gyvenanti latvė Valentina Sarkenė.

Kiti trys maršrutai (10, 12 15 km) – aplink Ilzenbergo dvarą supančius Apvalaso ir Ilgio ežerus. Ši atrakcija paliks nepakartojamų įspūdžių ir netikėtumų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments