Šįmet Pandėlio biblioteka švenčia 80 metų jubiliejų. Iš kairės: bibliotekininkės Aušra Skaburskienė, Audronė Kiaulėnienė ir aktorė Doloresa Kazragytė. B. Bičiūnaitės nuotr.

D. Kazragytė skaitė ištrauką iš žemaičių tarme parašytos Sofijos Čiurlionienės-Kymantaitės „Žemaitiškos poemos“, kitų autorių kūrinių. Ji dalijosi su žiūrovais įvairiapuse patirtimi: apie darbą teatre, pomėgius, sielos ramybę, knygų rašymą ir apie tai, kas turėtų džiuginti žmogų ir kaip kartu su žinoma renginių vedėja Stefa Navardaitiene ir aktore Nijole Narmontaite „darė biznį“ – kaip skaitovės gastroliavo po mokyklas, renginius.

Aktorė atviravo, kad renginiuose  skaitomus tekstus moka atmintinai, tačiau mėgsta knygą ar lapą su tekstu laikyti prieš save, nes tada jaučiasi tvirčiau – tarsi perpasakoja kito žmogaus istoriją, o ne kalba apie save. Išmintį ji daranti tik pristatinėdama naujas knygas.  Laisvalaikiu ji skaito psichologinę, žmogaus dvasios tobulėjimą skatinančią literatūrą ir susitaikiusi su mintimi, kad vaikystė ir senatvė – tai ne amžiaus tarpsnis, o sielos būsena.

Šiuo metu D. Kazragytė sakė atitolusi nuo teatro: „Nebuvau teatre  jau aštuonerius metus, nežiūriu dabartinių spektaklių, požiūrį į jį susidarau tik iš informacijos gabalėlių. Manęs nedomina režisieriaus teatras, kuriame nelikę sceninės kalbos.“

Jai, kaip kūrėjai, svetimas kai kurių žinomų asmenybių požiūris į poetų Justino Marcinkevičiaus ir Salomėjos Nėries kūrybą. Pasak jos, Just. Marcinkevičių po mirties ėmė smerkti kaip išdaviką, nes dalis jo kūrybos buvo duoklė sovietinei valdžiai. „Jei būtų išbėgęs į užsienį kaip Jonas Jurašas ar Tomas Venclova, mes neturėtume jo gilios, dvasingos ir geros kūrybos, su kuria užaugome. Reikėjo parašyti apie Leniną, tai ir parašė. Kad galėtų kurti tai, kas žmonėms padeda gyventi. Puolantieji S. Nėrį ką apie ją žino? Jei nebūtų rašiusi politinių eilėraščių, neturėtume jos kitokios poezijos“, – išsakė požiūrį D. Kazragytė.

Susitikimo pabaigoje aktorė palinkėjo įžvelgti džiugesį kasdienybėje, o bibliotekininkių Aušros Skaburskienės ir  Audronės Kiaulėnienės laukė maloni staigmena – Pandėlio bibliotekos įkūrimo 80-mečio proga jos sulaukė Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės Alicijos Matiukienės ir jos pavaduotojos Daivos Vilkickienės, Pandėlio seniūno Romualdo Varaniaus, bendruomenės pirmininkės Jūratės Bagužienės, aplinkinių bibliotekų darbuotojų sveikinimų.

Po renginio A. Skaburskienė sakė, kad šis susitikimas su aktore – tai dovana skaitytojams.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie