Sudegusių namų neverta remontuoti. D. Zibolienės nuotr.
Sudegusių namų neverta remontuoti. D. Zibolienės nuotr.

Gaisras Lailūnuose (Pandėlio sen.) be pastogės paliko daugiavaikę šeimą. Penkios mergaitės laikinai apgyvendintos Obelių globos namuose. Valdiški namai – tai antras smūgis vaikams. Tuo įsitikinęs Rokiškio rajono gausių šeimų asociacijos „Agota“ valdybos narys.

Vaikai – į globos namus

Birželio 25-ąją Lailūnuose supleškėjo Renatos Vaitkevičiūtės ir Juozo Jurgino gyvenamasis namas. Po nelaimės  tėvus ir 4, 6, 9, 11 bei 12 metų mergaites trumpam priglaudė močiutė, dvi naktis jie praleido pas pažįstamus. Pandėlio seniūnijos specialistai, Lailūnų kaimo bendruomenės žmonės suskubo padėti į nelaimę patekusiai šeimai. Sudegusio namo remontuoti nebeįmanoma, todėl nutarta ieškoti naujo būsto. Pandėlio seniūnijos žinioje – trijų nedidelių kambarių namas be patogumų Buivėnuose. Pastaruosius dvejus metus jis buvo tuščias. Jam reikia remonto. Jo imsis seniūnija, o kol naujakuriai įsikels į naują būstą, vaikai apgyvendinti Obelių globos namuose.

Su tokiu pasiūlymu sutiko mergaičių tėvai, tačiau problema kilo tuomet, kai paimti vaikų į Lailūnus atvyko Pandėlio seniūnas Romualdas Varanius ir socialinė darbuotoja Regina Medikienė.

Močiutės norų nepaisė?

Pas padegėlius tuo metu viešėjo Gausių šeimų asociacijos valdybos narys Audrius Valiulis. Jo tikslas – išsiaiškinti, kokios pagalbos reikia šeimai. A. Valiulis, žinojęs, kad vaikus norima išvežti į globos namus, motinai pasiūlė alternatyvą – apgyvendinti juos asociacijos narių budinčiose šeimose.

Anot valdybos nario, motina pritarė tokiam siūlymui, tačiau vyriausioji dukra iki gaisro gyveno pas močiutę, todėl reikėjo nuvažiuoti pas ją ir pakalbėti dėl globos. „Kol bendravome su močiute, pas ją atvyko seniūnas su keturiomis mergaitėmis ir pakvietė vyresnėlę į Obelius. Močiutė Vanda griežtai užprotestavo. Seniūnas visaip įkalbinėjo ją atiduoti anūkę. Tarp jų kilo ginčas. Kaip močiutė bekariavo už anūkę, vis tiek ją išvežė. Tuo metu nebuvo vaikų teisių specialisto, policijos, tiesiog atėjo seniūnas ir išplėšė vaiką. Įstatymai pirmiausia globą numato giminėms, tačiau šįkart pasirinkta valdiška institucija. Toks seniūno elgesys yra nepateisinamas, pažeidžia vaiko teises, močiutės teises į anūkę“, – įsitikinęs asociacijos atstovas. Anot jo, po kurio laiko paskambinusi vaikų teisių specialistė apkaltino asociaciją kišantis į kitą šeimą. „Su vaikais pasielgta kaip su šuniukais ar kačiukais, o nepilnamečių teises norėjusiai ginti asociacijai pareikšta priekaištų“, – piktinosi A. Valiulis.

Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie