Kaip teigė rajono Bitininkų draugijos pirmininkas Petras Adomonis, latvių kolegos – jų atvyko net 35 – šventėje lankosi pirmą kartą. Rokiškio bitininkai latvius jau yra lankę, dalyvavę jų susitikimuose ir šventėse.

Pirmiausia bitininkai užsuko į netoli Bajorų (Rokiškio kaim. sen.) įsikūrusį Domo Motuzos bityną, apžiūrėjo inventorių, avilius, dalijosi naujausiomis žiniomis ir patirtimi.

Po ekskursijos dalyviai sugužėjo į Bajorų kultūros centrą, kur buvo apdovanotas pirmą vietą rajono geriausių bitynų apžiūroje pelnęs D. Motuzos bitynas, seniausia bitininkė – Danutė Kovienė, pasveikinti du nauji bičiuliai: 26-erių Berta Narbutytė iš Audrupio ir 23-ejų Mykolas Aranauskas iš Bajorų. Tai – jauniausi draugijos bitininkai.

Bitininkų šventė be medaus neįsivaizduojama, todėl buvo surengta jo degustacija ir geriausio rinkimai. Degustacijos dalyviai galėjo pasikliauti tik savo skoniu – kuriame indelyje kokio bitininko medus nebuvo viešinama.

Šventės dalyviai galėjo pasigrožėti kolegų rankų darbo žvakėmis iš vaško, dalyvauti viktorinoje „Bičių pasaulis“, pasivaišinti medaus gaminiai, pasilinksminti ir pabendrauti.

Rajono Bitininkų draugija vienija per 70 narių.

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie