blank
K. Puriuškio nuotr.

Pražiopsojo terminą?

Visuotinis bendruomenės narių susirinkimas buvo šaukiamas praėjusių metų lapkričio 28 d. Jame turėjo būti pateikta dar 2017 m. ataskaita. Kadangi į susirinkimą nesusirinko 1/2 bendruomenės narių, t. y. nebuvo kvorumo, jis neįvyko ir pagal įstatus turėjo būti skelbiamas pakartotinis susirinkimas.

Pakartotinis bendruomenės narių visuotinis susirinkimas buvo sušauktas gruodžio 7 d., nes bendruomenės įstatai numato, kad toks susirinkimas, nekeičiant darbotvarkės, turi įvykti ne vėliau kaip per mėnesį. Jis būtų laikomas teisėtu nepriklausomai nuo jame dalyvaujančių narių skaičiaus.

Susirinkimas įvyko, tačiau VĮ Registrų centro Panevėžio filialo Juridinių asmenų registravimo skyrius, vykdydamas atitikimo įstatymų reikalavimams funkciją, nusprendė, kad buvo pažeistas bendruomenės įstatų  reikalavimas, numatantis, jog informacija apie visuotinio susirinkimo vietą, laiką ir darbotvarkę turi būti paskelbta likus dviem savaitėms iki numatyto susirinkimo, t. y. pritaikė tą patį reikalavimą kaip ir pirminiam susirinkimui. Taigi pakartotinis susirinkimas tapo neteisėtas, o priimti nutarimai – negaliojantys.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments