Užsiėmimų organizatorė Žana Milišiūnaitė ir lektorė Inesa Bundulienė. Ž. Milišiūtės nuotr.

Didelis gyvenimo tempas turi nemažai minusų. Vienas jų – laiko trūkumas, silpstantys žmonių tarpusavio ryšiai, bendravimo problemos.

Rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ieško įvairių lektorių, užsiėmimų, kurie būtų įdomūs ir naudingi skirtingo amžiaus žmonėms. Balandžio 12 d. Rokiškyje vyks sąmoningumo žaidimo užsiėmimai. Tai kol kas nauja, Lietuvoje mažai taikoma bendravimo skatinimo priemonė, todėl pasidomėjome, kas tai yra.

Pasak šių užsiėmimų organizatorės palangiškės Žanos Milišiūnaitės, jų lektorė jau lankėsi Telšiuose, Palangoje, Klaipėdoje, Kretingoje. Žaidimo metu naudojamos POINTS OF YOU™ priemonės – fotokortelės, kurios padeda žmogui atsiverti, išreikšti savo mintis. Taip pamažu žaidimo dalyvis pralaužia bendravimo barjerą, mokosi atskleisti emocijas.

Anot pašnekovės, tokį metodą naudoja ir psichologai, ir socialiniai darbuotojai, nes tai yra bendravimo terapija, kuri tinka visiems įvairaus amžiaus žmonėms. Lektorius žaidimo metu įterpia istorijas, kurios susijusios su tam tikromis emocijomis.

„Tam, kad žmonėms būtų lengviau bendrauti, žaidimo dalyviai suskirstomi pagal amžiaus grupes, – sakė Ž. Milišiūnaitė. – Čia nėra jokios prievartos, ir dalyvis kalba, atskleidžia emocijas tiek, kiek pats nori. Užsiėmimus rokiškėnams ves sertifikuota lektorė Inesa Bundulienė.“

Žaidimo dalyviai suskirstomi poromis ir fotokortelių pagalba mokosi bendrauti, atskleisti emocijas. Ž. Milišiūtės nuotr.
azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Guoda Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Lorina

Šaunu, kad savęs pažinimas yra paverčiamas žaidimu, nes gana sunkus procesas. O žaidimai žmonėms padeda atsiverti ir po žingsnelį susipažinti su savimi.