blank
Baltosios vakarienės tradicijos Lietuvos miestus pasiekė iš sostinės . Nuotrauka iš 15min.lt

Paslaptingiausia puota

Baltosios vakarienės tradicijos Lietuvos miestus pasiekė iš sostinės ir viso pasaulio. Didmiesčiuose ji rengiama iš anksto nepranešus, kur vyks, todėl vadinama paslaptingiausiąja metų puota. Į ją susirenka baltai išsipuošę, savo kėdėmis, staliukais, užkandžiais, žvakėmis, gėlėmis ir šampanu nešini tie, kurie iš anksto registruojasi ir pereina atrankas.

Atrankų nebus

Pandėlyje atrankų nebus. Kultūros centro meno vadovė Neringa Danienė sakė, jog jokių atrankų pereiti nereikės, ir neplanuojamos pretenzijos į garsaus floristo Manto Petruškevičiaus stiliaus dekorą. „Tai nėra renginys išrinktiesiems. Tai viena iš bendruomeniškumo formų“, – sakė organizatorė ir idėjos rengti tai mažame mieste autorė.

Kodėl baltoji? „Nes balta simbolizuoja šviesą, džiaugsmą ir sėkmę. Tai švaros, išminties ir šventės, paliaubų ir taikos spalva. Susėskime drauge prie bendro stalo pabendrauti, patirtimi pažinti, paragauti ar tiesiog pasibūti drauge. Vakaro metu pasirūpinsime stalais bei atmosfera, o dalyviai kviečiami atsinešti maisto, pasirūpinti dekoracijomis: baltomis žvakėmis, indais, servetėlėmis, aprangos akcentais“ , – rašoma Oninių afišoje.

Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Virgis L.
Virgis L.
2018 26 liepos 8:58

Tokia vakarienė buvo šiemet per Joniškio miesto šventę…..bu įdomu žiūrėti kai 100 žmonių sėdėjo prie suneštinio stalo

Virgiui
Virgiui
2018 31 liepos 16:43
Reply to  Virgis L.

Vadinasi plagijatas. Buvo ir kituose miestuose tokių ilgų baltų stalų: gatvės kaimynai, kvartalo gyventojai, kaimo bendruomenės. Sena tradicija, kaip pasaulis. O va kai kam atrodo, kad tai naujiena.

XXX
2018 26 liepos 8:41

Vakarienė tikrai ne šeštadienį