Bajorų
Bajorų "Vidurdienio damos" pasipuošė karalienių drabužiais.

Bajorų kultūros centro “Vidurdienio damų” klubo moterys savo laisvalaikį paįvairina pažintinėmis kelionėmis. Per šv.Oną visas būrys išvyko pas kaimynus latvius.

Daug prisiminimų sukėlė pagrindinė Daugpilio gatvė, tramvajus ir geležinkelio stotis, nors viskas labai pasikeitę, atsinaujinę. Mūsų pagrindinis tikslas buvo Agluonos šv.Mergelės Marijos bazilika – didinga šventovė. Pastovėjome Lietuvos karaliaus Mindaugo nužudymo vietoje, prie istorinio paminklo.

Bajorų "Vidurdienio damų" išvyka į Agluonos šv.Mergelės Marijos baziliką.
Bajorų “Vidurdienio damų” išvyka į Agluonos šv.Mergelės Marijos baziliką.

Dalyvavome Agluonoje “Duonos kelyje” – linksma ir žaisminga programa. Koks malonus saldžiųjų kukulių, be kurių neapsieina latviškos vestuvės, krikštynos ar kitos šventės, skonis.  Dar ir šiandien norisi sakyti – niam, niam, niam… Pasisotinus nelengva buvo kopti į Kristaus Karaliaus kalną, kur dideliame plote skulptūros primena biblinius siužetus.

Ir galiausiai patekome į pasaką – Preilos lėlių ir karališkų kostiumų muziejų. 17 keliauninkių per keletą minučių tapo karališkomis rūmų damomis! Aikčiojom žiūrėdamos viena į kitą ir klegėjom “aptaisyk kelmą ir tas bus gražus”…  Grįžtant namo buvo užduodamas klausimas, o kur ir kada vėl keliausim? Šiemet rudenį, kai sunoks kriaušės, keliausim į valstybės saugomą teritoriją Tervydžiuose, susipažinti su Linu Jakuboniu ir jo medžiais.

  “Vidurdienio damų” klubo metraštininkė Nijolė Čirūnienė

Bajorų "Vidurdienio damų" išvyka į Latviją.
Bajorų “Vidurdienio damų” išvyka į Latviją.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: