- Koplytstulpis dedikuotas ne tik profesoriui M. Romeriui, bet ir visam dvarui bei jo žmonėms. V. Bičiūnaitės nuotr.

Koplytstulpio atidengimo juostelę perkirpo M. Romerio dukra Jadvyga Vitkauskienė ir jos sutuoktinis Vytautas, pašventino bei už protėvius ir visą giminę melstis kvietė Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos dekanas Eimantas Novikas.  

„Yra išmąstyta, kad žmogus miršta du kartus. Pirmąkart fiziškai, antrąkart, kai būna pamirštas. Džiugu, kad jis gyvens ilgai“, – taip apie M. Romerio atminimo  įamžinimą kalbėjo Kunigo  švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondo valdytojas Leonardas Šablinskas. Būtent jis ėmėsi iniciatyvos įgyvendinti M. Romerio dukros išsakytą mintį pastatyti Bagdoniškyje koplytstulpį. Taip pat darbų ėmėsi Rokiškio vietos veiklos grupė ir jos pirmininkė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė, istorikas, mokslų daktaras Rimantas Miknys, Obelių gimnazijos direktorė Neringa Ragelienė, Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė, Romerių giminės atstovai. Kūrybinį sumanymą įgyvendino tautodailininkai, medžio skulptoriai Rimantas ir Stanislovas Zinkevičiai.

Koplytstulpis šiame dvare, tačiau kitoje vietoje,  stovėjo ir anksčiau. Pasikeitus santvarkoms, sovietinei valdžiai neįtiko ne tik Romerių šeima, bet ir koplytstulpis. Iš pradžių jis buvo tiesiog nupjautas, vėliau J. Vitkauskienės senelio perkeltas į Bagdoniškio kapines, kur natūraliai sunyko. „Tikiuosi, kad šis turės geresnį likimą ir ilgai stovės. Noriu, kad jis laimintų ir lydėtų Bagdoniškio žmones, taip pat ir pravažiuojančius keliu“, – kalbėjo M. Romerio dukra, mat išlikę pastatai ir medžiai jai primena čia gyvenusius ir dirbusius žmones, artimiausius kaimynus. Juos moteris šiltai vardino vardais ir pavardėmis bei akcentavo, jog koplytstulpis skiriamas ir jiems. Prasmingas dainas atliko ir apie M. Romerio atminimo įamžinimo iniciatyvas Obelių gimnazijoje kalbėjo gimnazistai.

Šalia pagyrimo žodžių, renginyje išsakyta ir negatyvių  minčių, kodėl Romerių giminės įamžinimu turėjo rūpintis kiti, o ne Kriaunų, Lašų žmonės. Toliau prižiūrėti koplytstulpį ir jo aplinką patikėta Kriaunų seniūnijai.

Vėliau Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Mykolas Romeris ir Romerių giminė“. Šie minėtos bibliotekos organizuoti renginiai yra pernai Obelių gimnazijoje vykusios  diskusijos  apie kraštietį M. Romerį ir jo atminimo žymenis tąsa.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: