Konkursui "Pavasario dvelksmas" nuotr. S.Vansevičiūtės

Gegužės 1–7 d. visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė (EJS). Siekiama, kad šiemet Lietuvoje prie EJS prisijungtų organizacijos iš 50 savivaldybių.

Pagrindinė EJS tema – jaunų žmonių solidarumas ir socialinė pareiga Europai. Jaunųjų lyderių klubas (JLK) yra aktyviai įsitraukęs ir siekia, kad Rokiškyje vyktų įvairaus masto renginiai, susiję su EJS tema ir jaunimo politika.

Gegužės 3 d. 15 val. Rokiškio kultūros centro antrojo aukšto fojė vyks renginys „Idėja+“. Jame jaunimas pristatys savo idėjas, kurios prisidėtų prie jaunų žmonių užimtumo ir įtraukimo/įsitraukimo į jaunimo veiklą savivaldybėje. Visų idėjų autoriai bus apdovanoti, o labiausiai įkvepiančios idėjos autorius bus pakviestas į nacionalinį EJS renginį gegužės 5 d. Vilniuje. Šio renginio metu bus pristatomos jaunų žmonių savivaldybėse atrinktos idėjos. Renginiu bus skatinamas jaunų žmonių ir sprendimų priėmėjų dialogas, bendradarbiavimas. Idėjų pristatymas ir darbas su jomis – netradicinis bendradarbiavimo, konsultacijų su jaunais žmonėmis būdas, kuris gali įkvėpti priimti inovatyvius sprendimus. Laimėtojai bus net trys. Jų lauks kelionė į Briuselį (Belgija).

„Idėjos+“ dalyvių idėjų klausysis ir jas vertins komisija. Idėjos pristatymas turi būti autentiškas, pristatyti galima jau įgyvendintą veiklą, jos rezultatus, poveikį arba idėją, kuri dar nebuvo įgyvendinta, bet gali būti įgyvendinta vietos bendruomenėje ar savivaldybėje. Pristatyme gali dalyvauti ne daugiau kaip trys 14–29 m. žmonės. Kalbėtojas turi įkvėpti. Jo kalba turi sudominti, patraukti net ir tuos, kuriems tema yra visiškai svetima. Idėjų „įgarsinimas“, pasidalinimas jomis yra vertybė. Įgyvendinta idėja gali įkvėpti kitus ir tapti pavyzdžiu.

Gegužės 4 d. 16 val. Rokiškio kultūros centro mažojoje salėje Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų ir „Romuvos“ padalinio mokytojai susikaus intelektualiame komandiniame žaidime „Protmūšis“, kur atsakinės į klausimus, susijusius su jaunimo veikla, galės atskleisti savo kūrybiškumą.

Nuo gegužės 5 d. savivaldybės aikštės televizoriaus ekrane bus galima stebėti vaizdo medžiagą apie JLK parašytus ir įgyvendintus sėkmingiausius ES programos „Erasmus+“ projektus.

JLK kviečia visus dalyvauti.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: