Kęstutis Tubis. Eltos nuotr.
Kęstutis Tubis. Eltos nuotr.

Kęstutis TUBIS

Anykščių rajono meras

 

„Kiekvienais metais viešosiose erdvėse stengiamės sugalvoti vis ką nors naujo. Pernai kilo mintis mažinti vienmečių gėlių ir vaizdą, atspindintį metų sezoniškumus, formuoti daugiamečiais augalais. Visus darbus atlieka Anykščių komunalinis ūkis. Nėra lengva: žmonės važinėja į įvairias parodas, renkasi, žiūri. Suformuoti gėlių kaskadoms, kokiomis Anykščiai džiaugiasi, reikia pasigaminti stovus, laikiklius. Visa tai užima daug laiko, nemažai kainuoja. Diskusijų, kam to reikia, kiek visa tai atsieina, būna ir pas mus. Kitaip, mano manymu, neįmanoma, nes be komentarų ir pastabų nepasimokytumėme. Yra pora žmonių, kurie užsiima miesto apželdinimu, jie kuria vizijas, siūlo idėjas, paskui viską kartu aptariame, svarstome. Kartais planai viršija galimybes, todėl tenka jų atsisakyti.

Miesto vaizdas mums – prioritetinė sritis

Palyginti su Druskininkais, mes, anykštėnai, grožiui kurti išleidžiame mažai. Kiek visa tai atsieis šiemet, dar negaliu tiksliai pasakyti, bet pernai, kai ėmėmės įgyvendinti viziją želdynus formuoti daugiamečiais augalais, prireikė apie 80 tūkst. Lt. Kaip bebūtų, leisti kartelės žemyn negalima, kasmet reikia tobulėti, gražėti arba tiesiog daryti kitaip, kad žmonės pastebėtų, atkreiptų dėmesį, kaip įvairiais metų laikais keičiasi miesto „rūbas“.

Mes savo ruožtu tai priimame ne kaip kritiką, bet kaip pagalbą tvarkant visų mūsų erdvę

Miesto vaizdas ir požiūris į jį mums – prioritetinė sritis. Tam, kad pavyktų viską „sugaudyti“, pats stengiuosi kiekvieną dieną miestą apžiūrėti pagal sritis, pvz., vieną dieną žiūri želdynus, kitą – kitus dalykus. Daug iniciatyvos rodo ir patys miesto gyventojai: pamato sutrešusį suolelį – viešoje erdvėje ir klausia kodėl. Mes savo ruožtu tai priimame ne kaip kritiką, bet kaip pagalbą tvarkant visų mūsų erdvę.“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Smalsutis
2016 27 gegužės 12:19

Kažin, juk ten meras iš kitos partijos.

Rekomenduojami video: