Dovydas Kairys renginio dalyviams parodė savo piešinius. Organizatorių archyvo nuotr.
Dovydas Kairys renginio dalyviams parodė savo piešinius. Organizatorių archyvo nuotr.

Antanašės (Obelių sen.) bibliotekoje eksponuojami jaunųjų šio krašto kūrėjų Dovydo Kairio, brolio ir sesers Pauliaus ir Gintarės Mažeikių kūryba – pieštuku piešti piešiniai. Darbų pristatymo popietėje, simbolišku pavadinimu „Pasivaikščiojimas popieriaus lape“, visi galėjo kurti turėdami tik du daiktus – pieštuką ir popieriaus lapą…

Obelių gimnazijos devintokas D. Kairys dažniausiai piešia portretus – klasės draugų, pažįstamų, žymių žmonių, Jis susikūręs savo internetinę svetainę, kur galima pamatyti daug jo darbų. Žavūs Obelių gimnazijos abituriento Pauliaus Mažeikio darbai – pieštuku baltame popieriuje jis stengiasi atsispindėti dvarų, bažnyčių grožį, didybę. Jaunuolis mėgsta techniką, kartais piešia automobilius, motociklus. Brolio pavyzdžiu pasekė ir sesuo septintokė Gintarė, pieštuku arba tušu piešianti portretus. Jauniausioji parodos dalyvė labai kukli ir į parodos atidatymą neatvyko.

Šių jaunų kūrėjų darbų pristatyme dalyvavo Obelių gimnazijos dailės mokytoja Jolanta Kareniauskienė, socialinė pedagogė Neringa Pajadienė. Visi popietės dalyviai pabandė balto popieriaus lape piešti tik pieštuku, o rezultatą apibūdino, įvertino, kritikais pabuvo Paulius ir Dovydas.

Renginį pagyvino Obelių kultūros centro jaunimo ansamblis, vadovaujamas Violetos Kazlauskienės. Skambant gitarų garsams buvo smagu klausytis jaunų balsų. Savo kūrybos eilėraštį „Pasivaikščiosiu aš popieriaus lapu“ perskaitė antanašietė eiliuotoja Gražina Pitrėnienė.

 „Džiugu, kad jauni žmonės ieško savęs ir išdrįsta į dienos šviesą iškelti savo kūrybą. Prie arbatos puodelio ir toliau dalinomės patirtomis emocijomis“, – sakė parodos organizatorė Antanašės bibliotekos bibliotekininkė Ritė Gernienė.

Dalia Zibolienė

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie