Kriaunų Dievo Apvaizdos bažnyčios klebonas Laimonas Nedveckas pasakoja apie senuosius religinius paveikslus. D. Žukauskienės nuotr.
Kriaunų Dievo Apvaizdos bažnyčios klebonas Laimonas Nedveckas pasakoja apie senuosius religinius paveikslus. D. Žukauskienės nuotr.

Kriaunų istorijos muziejuje vyko Adventinė popietė. Joje kunigas papasakojo apie tarpukario laikotarpio religinius paveikslus, kurie puošė šių apylinkių gyventojų namus.

Renginys prasidėjo Advento giesmėmis, kurias giedojo Vita Mačiulienė ir Alvydas Fijalkauskas.

Popietės metu buvo pristatytos dvi parodos: fotografijų „Atverkime Kristui širdį“. Jose įamžinta  Palėvenės (Kupiškio r.) bažnyčia ir vienuolyno ansamblis. Parodą pristatė autorius, fotomeninkas ir iliuzionistas, Valdemaras Šimkus iš Norkūnų.

Antroji paroda „Senieji religiniai paveikslai“. Tai tarpukario laikotarpio religiniai paveikslai, kurie kabodavo Kriaunų apylinkių žmonių trobose. Juos vietiniai vadino „abrozdais“. Kai kuriems paveikslams apie šimtas ar net daugiau metų. Didžioji dauguma jų – iš Kriaunų muziejaus fondų. Juos dovanojo apylinkių gyventojai. Taip pat keletas paveikslų pasiskolinta iš Kriaunų Dievo Apvaizdos bažnyčios ir vietos gyventojų.

Garbaus amžiaus kriauniečiai net neatsimena kaip šie paveikslai atsirado jų tėvų namuose, nes jiems gimus, tie paveikslai jau kabojo. Parodoje eksponuojami: juodai – balti paveikslai, kurie daugiausia buvo spausdinami tarpukariu Kaune „Spindulio“ spaustuvėje; spalvoti – Vokietijoje, Italijoje.

Parodą pristatė Kriaunų Dievo Apvaizdos Klebonas Laimonas Nedveckas. Iš pradžių pasakojo apie religinių paveikslų atsiradimo istoriją, o paskui visus popietės dalyvius pakvietė prie ekspozicijos ir išsamiai pasakojo apie kiekvieną paveikslą. Sužinojo kriauniečiai apie paveikslų spausdinimo būdus, vaizduojamų simbolių ir spalvų reikšmę, Šventuosius, jų gyvenimo istorijas.

Kriaunų muziejaus vedėja Danguolė Žukauskienė džiaugėsi tokiu prasmingu ir įdomiu parodos pristatymu, kuris prikaustė ne tik suaugusiųjų, bet vaikų ir paauglių dėmesį. Ką pasakojo klebonas,  ne kiekvienas ras internete ar knygose. Būtų gaila to ką išgirdome neperteikti kitiems. Paroda veiks iki Šv. Velykų, todėl vedėja kviečia aplankyti parodą ir pažada apie ją papasakoti.

Po parodų pristatymo visą valandą žmones neįtikėtinais gabumais žavėjo iliuzionistas Valdemaras Šimkus. Jis dažniausiai triukus atlieka atsitraukęs tam tikru atstumu nuo žiūrovų, Kriaunų muziejuje vietos nedaug, todėl viskas vyko prieš pat žiūrovų akis.

Adventinės popietės pabaigoje visi vaišinosi pasniko sriuba su vaisiais, kurią išvirė Kriaunų bendruomenės narė Valda Idienė.

 

GR inform.

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie