Penktadienis urėdijoje prasidėjo įdviejų valandų įspėjamuoju streiku.A.Minkevičienės nuotr.
bangenis

Milijardais eurų vertinami valstybės miškai – ant interesų žaizdro. Prieš „valstiečių“ stumiamą miškų sistemos pertvarką sukilę šalies miškininkai, šią savaitę mitingavę Vilniuje ir streikavę urėdijose, žada skelbti neterminuotą streiką.

Argumentų negirdi

Nuo nepriklausomybės iki šiol dirbę Seimai, įvertinę valstybinių miškų reikšmę valstybei ir tautai, nesiryžo išdraskyti gerai tvarkomų miškų sistemos. Pernai rudenį rinkimus laimėję „valstiečiai“  valstybinius miškus ir juos valdančias urėdijas siekia trūks plyš išardyti: sukurti vieną įmonę. Būtent to  daug metų siekia medienos verslo magnatai, kad galėtų be konkurencijos ir jiems palankiomis kainomis užvaldyti valstybinių miškų medieną.

Dairosi emigracijos krypčių

Rokiškio miškų urėdijos darbuotojai, kurie šiuo metu neatostogauja, penktadienį iš ryto buvo nekalbūs: nežinia dėl darbo, nuoskaudos dėl valdžios nepagrįstų kaltinimų, miškininkų nuolatinis žeminimas. Tokiomis nuotaikomis pastarosiomis savaitėmis gyvena visų urėdijų kolektyvai.

„Kaip gali jaustis žmonės, kai iš jų valdžia tyčiojasi, kai nežino, kas jų laukia po savaitės, mėnesio, metų? Reforma brukama su miškininkais nediskutavus: ten, Vilniuje, jie viską žino ir gali. Dalis mūsų specialistų dairosi, kurią emigracijos kryptį pasirinkti. Ir pats su šeima svarstau, kad greitai gali tekti keisti planus, nes po reformos, jeigu ją prastums, darbo nebeliks“, – apie perspektyvas per įspėjamąjį streiką svarstė Rokiškio miškų urėdijos profesinės sąjungos pirmininkas Mantas Zamaliauskas.

Mantas Zamaliauskas sakė, jog miškininkai rankų dėl valstybinių miškų ir savo ateities dar nenuleidžia – žada visuotinį neterminuotą streiką, jei valdžia bus akla ir kurčia. A. Minkevičienės nuotr.

„Buldozeris“ laiduojasi

 Jis sakė, jog miškininkai seniai pritaria miškų valdymo sistemos optimizavimui, yra teikę daug pasiūlymų,  tačiau „valstiečiai“ negirdi nei miškininkų, nei miškininkystės mokslininkų ir ekonomistų. Todėl,  M.Zamaliausko nuomone, susidaro vienintelis įspūdis –reformos „buldozeris“ įjungtas visu greičiu, nes  milijardais vertinamo valstybės turto per palankius politikus siekiantys medienos verslo rykliai nebeleidžia valdžiai delsti…

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

Rašyti komentarą

2 Komentarai straipsnyje: "Žūtbūtinis mūšis už valstybinius miškus: „oligarchams – mediena, miškininkams – špyga“?"

Informuoti apie
avatar
Rikiuoti pagal:   Naujausius | Seniausius | Įvertinimą
wpDiscuz