pratybos KASP
Pratybose „Tvirtas skydas 5.2“ Juodupės jaunieji šauliai inscenizavo piketą. Jo tikslas – ne tik parodyti, kad „Amberlando“ šalies žmonės nepatenkinti „Redlando“ okupantais, bet ir trukdyti bei kenkti šios šalies kariuomenei. L. Dūdaitės-Kralikienės nuotr.

Visą savaitgalį rajono žmonės turėjo progą pajusti, ką reiškia kariniai veiksmai jų namų pašonėje – kaimų ir miestelių gatvėmis važinėjo galinga NATO partnerių karinė technika, šmėžavo keistais kryžiais pažymėtos karinės ir civilinės mašinos, miškuose poškėjo šūviai, o Juodupės pašonėje vyko triukšminga protesto prieš „Amberlando“ okupaciją akcija. „Gimtojo…“ kalbinti žmonės teigė, kad prasilenkti su šarvuotų kovos mašinų kolona – ypatingas jausmas. „Laimė tik, kad čia NATO, kad savi“, – sakė pašnekovai. Stebino atsiradęs vienybės ir supratimo jausmas, kad karas – tai rimta. Ir kad prieš galingą techniką, puikiai apmokytus belgų karius pratybose į dvikovą stojo ne „mistinė“ kariuomenė, „kažkokia“ Rokiškio 506-oji pėstininkų kuopa, o savi – vyrai, broliai, sūnūs ir dukros, draugai, kaimynai…

 

Apie „priešus“ ir „draugus“…

Kol rokiškėnai penktadienį Nepriklausomybės aikštėje skanavo kareivišką košę, grožėjosi įspūdingomis NATO partnerių – Belgijos rotacinių pajėgų – kovos mašinomis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios kuopos kariai, rajono šauliai jau rengėsi „svetingai“ sutikti priešų pajėgų imitavimo grupės vaidmenį atlikusius belgus. Pagal pratybų scenarijų, belgų ir jų talkininkų pajėgos atliko „Redlando“ armijos, kuri įsiveržė į „Amberlando“ šalį, vaidmenį. „Redlando“ kariuomenę bei jai talkinusius asmenis buvo galima atpažinti pagal raudonus kryžius ant karinės ir civilinės technikos, o kariai ryšėjo raudonus raiščius. „Amberlando“ kariai – 506-oji pėstininkų kuopa ir jų talkininkai – ryšėjo mėlynus raiščius, važiavo mėlynais kryžiais pažymėta technika. Civiliai, atsidūrę kovinių veiksmų arenoje, buvo pažymėti pilkais raiščiais, o technika – pilkais kryžiais. Balti ženklai buvo pratybų stebėtojų ir vertintojų žymuo.

O kas tokie „Redlando“ armiją atstovavę belgų kariai? Tai Belgijos sausumos Lengvųjų šarvuočių brigados 1/3 kavalerijos batalionas, ginkluotas modernia ginkluote, turintis didžiulę darbo patirtį karštuosiuose pasaulio taškuose – Kroatijoje, Somalyje, Kosove, Afganistane, Libane, Malyje.  Jo „specializacija“ – greitas dislokavimasis bei galimybė vykdyti pėstininkų, žvalgybos, snaiperių būrių, prieštankinių ginklų pajėgų operacijas. Kiekvienas šio bataliono karys yra dalyvavęs bent dviejose taikos palaikymo operacijose „karštuosiuose taškuose“. Tai – aukščiausios klasės kariai profesionalai, kurių dispozicijoje – modernūs ginklai ir karinė technika, aprūpinta pačia moderniausia stebėjimo įranga. Antai, karinėse „Lynx“ ir „Dingo II“ mašinose sumontuota termovizorinė įranga leidžia aptikti žmogų mažiausiai dviejų kilometrų spinduliu.

Bent iš pažiūros šios technikos galimybes rokiškėnai galėjo įvertinti pratybų „Tvirtas skydas 5.2“ pristatymo visuomenei renginyje Rokiškyje. „Gimtasis…“ apie belgų karius girdėjo nemažai atsiliepimų. „Važiuodama iš Panevėžio, prasilenkiau su šia karinių mašinų kolona. Patikėkit, tai buvo ypatingas jausmas. Raminau save, kad tai NATO partneriai, kad tai – savi…“, – emocionaliai pasakojo pavardės neviešinti prašiusi moteris.

Pusamžiai vyrai aikštėje susirūpinę diskutavo, kaip mūsų kariams rengti pasalas, kai jų oponentai ginkluoti tokiais moderniais stebėjimo prietaisais… Besigrožėdami simpatišku belgų aviganiu sprogmenų ieškotoju Olimpe, rokiškėnė su mažais vaikais kalbėjo apie tai, kaip gali mūsų Rokiškio paprasti vyrukai vyrukai pasipriešinti šitokiai galybei. Visų pratybų metu kalbinti rajono žmonės buvo rimti, orūs, susitelkę, pasirengę kiekvieną akimirką stoti į pagalbą savo kuopos kariams. Mat išnyko takoskyra tarp rajono gyventojų ir karių – nebeliko „mistinės kariuomenės“, vietoj beasmenių uniformuotų žmonių – pažįstami veidai: tėvai, broliai, vyrai, sūnūs, draugai, kaimynai. Ir jų pareiga – mesti iššūkį galingai armijai. Atviroje akistatoje akis į akį prieš tokią techniką ir tokius profesionalus mūsų kariai neatsilaikytų. Tačiau didžiausi jų ginklai – puikiai žinomos vietovės, su visais takeliais, pelkėmis, apleistais pastatais, mažesniais ar didesniais miškų masyvais, rajono žmonės, pasirengę pasiūlyti vandens, maisto, saugią priebėgą, pasirengę stebėti apylinkes ir pranešti apie kiekvieną įtartiną mašiną ar žmogų. Ir šie ginklai pratybų metu veikė puikiai: rajono kariai ir žmonės paruošė ne vieną įspūdingą staigmeną „Redlando“ armijai. Apie tai skaitykite antradienio ir kituose “Gimtojo Rokiškio” numeriuose.

zmogus-pries-tanka mes-nebijom mes-nesitrauksim propaganda redlando-portretas sukuoja-pakrumesbenua-aiskinasi-ziniasklaidai

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pilietis realistas
Pilietis realistas
2016 25 spalio 9:06

Komentaras “Sauliui”. Emigruok į Redlandą, ten dirbama su protu ir rengia pratybas, kaip reikiant, gulage pavyzdžiui.

Drakoša
Drakoša
2016 25 spalio 8:35

Tokiems kaip Saulius nedaeina, kad juos šaudys ne dėl piketų. Juos šaudys dėl to, kad ant piršto – auksinis žiedas, kad bandys apginti priešų tąsomą žmoną ar dukrą. Ir šiaip, prieš pradedant karius mokyti organizuoti pratybas, ne prošal būtų pirma rašyti lietuviškai išmokti. Ar galvoje tiek vatos, kad paprasčiausios rašybos taisyklės nedaeina? O Sauliaus ponui ir bus baisiausia, kad jo tankų su gėlytėm nepasitiks. Mūsų civiliai žmonės jau kartą apgynė valstybę nuo tokių tankų sausio 13, apginsim ir dabar. O dėl youtubės, tai gal ir ukrainiečių nukryžiuoto berniuko įrašą ten radai, pasakoriau?

Saulius
Saulius
2016 24 spalio 21:43

Tokie parodomieji paradai su civileis yra labai blogai. Čia buvo simuliacija, galima sakyti draugai vaidino priešus. Esant tikram susitikimui su priešu (Rusijos kareis) tokie protestuotojei būtų nušauti be gailesčio. Tai vyko ir Kryme. Todėl nereikia raginti civilių lysti po tankais, nes bus tik beprasmės aukos. Yra video youtubėj, kaip yra tiesiog šaudomi į galvą tokie protestuotojai. Neduok Dieve tokių dalykų, bet reikia dirbt ir su protu ir rengt pratybas kaip reikia.

Rekomenduojami video: