Pasikalbėkite su vaiku apie skrydį

Jeigu jūsų vaikas jau paaugęs, pravartu apie skrydį su juo pasikalbėti. Papasakokite apie oro uosto procedūras, skrydžio procesą ir bendras taisykles. Šitaip ir vaikas, ir jūs galėsite mažiau nerimauti ir jaustis labiau pasiruošę artėjančiai kelionei.

Pasirūpinkite dokumentais

Prieš kelionę pasitikrinkite, kad visi reikalingi dokumentai, pavyzdžiui, pasai, tapatybės kortelės ir vizos yra galiojantys. Nepamirškite ir vaiko dokumentų, kurių galiojimas yra trumpesnis nei suaugusiųjų! Šitaip nereiks dokumentų ieškoti paskutinę minutę ir išvengsite problemų skrydžio registracijos metu.

Tinkamai suplanuokite laiką ir anksti atvykite į oro uostą

Oro uoste svarbu būti laiku, kad galėtumėte  praeiti saugumo patikrinimus ir laiku įlipti į lėktuvą. Ankstyvas atvykimas leidžia sumažinti stresą ir ramiai išgerti kavos. Net jeigu nutiks kas nors netikėto – o su vaikais netikėtumų gali būti daug – turėsite pakankamai laiko problemai išspręsti.

Pasirūpinkite maistu ir užkandžiais

Pasirūpinkite vaiko mėgstamais užkandžiais ir gėrimais. Lėktuvo maistas kurį galite įsigyti skrydžio metu ne visada atitinka vaiko poreikius, todėl turėdami savo užkandžių galite užtikrinti, kad vaikas neišalktų. Į lėktuvą rankiniame bagaže galite neštis kūdikių maistą, tyreles, gertuvę su vandeniu bei kitą maistą. Patikros poste gali patikrinti gėrimus ir maistą, kurį ketinate neštis į lėktuvą.

Įsidėkite į rankinį bagažą reikalingiausius daiktus

Rankinis bagažas turi būti gerai apgalvotas, kad kelionė su vaiku būtų rami. Įsitikinkite, kad jame yra visi būtiniausi daiktai: užkandžiai, servetėlės, papildomi drabužėliai, užklotas, žaislai ir knygos, kurie padės užimti jūsų vaiką.

Nepamirškite kūdikio reikmenų

Jei keliaujate su kūdikiu, būtinai rankiniame bagaže turėkite tokius priežiūros reikmenis kaip  sauskelnės, švarūs drabužiai, reikalingi maisto produktai ar buteliukas, būtini vaistai. Kūdikiams dažnai reikia ypatingos priežiūros, todėl itin atidžiai apmąstykite visas priemones, kurių gali prireikti skrydžio metu.

Pasirinkite patogius drabužius

Užtikrinkite, kad vaikui ir jums patiems skrydžio metu būtų patogu judėti. Pasirinkite lengvus drabužius, kurie nevaržytų judesių ir atitiktų temperatūros sąlygas. Be to, turėkite omenyje, kad dėl oro kondicionieriaus lėktuve gali būti šalta, todėl pravartu įsidėti užklotą ar megztinį.

Turėkite vaiką užimančių daiktų

Kaip jau minėjome, vaikui skrydžio metu gali būti nuobodu, todėl būtina pasirūpinti įvairiais daiktais, kuriais jis galės užsiimti.  Pasiimkite su savimi spalvinimo ir lipdukų knygelių, lavinamųjų žaislų,  galvosūkių,  magnetinių dėlionių, o gal mylimą pliušinį žaisliuką? Planšetėse ir mobiliuosiuose telefonuose taip pat apstu įvairių žaidimų, galima per ausines klausytis muzikos ir tinklalaidžių, žiūrėti filmus.

Būkite pasiruošę nemalonioms situacijoms

Pasirūpinkite vaistais nuo pykinimo, užkandžiais ir kramtomosios gumos ir pastilių atsargomis, jei užgultų ausys. Leiskite vaikams užkandžiauti,  kad kuo greičiau praeitų šis nemalonus jausmas. Pasirūpinkite servetėlėmis, papildoma apranga ir kitais reikmenimis, kad galėtumėte susitvarkyti su neplanuotomis situacijomis. Būdami pasiruošę galėsite lengviau susidoroti su kylančiais iššūkiais.

Bendraukite su įgula

Bendraukite su lėktuvo įgula ir praneškite apie problemas ir pageidavimus. Įgula turi daug patirties, todėl dažnai gali pasiūlyti papildomą pagalbą ar palengvinti kelionę. Pavyzdžiui, galbūt praverstų pakeisti vietą arba gauti papildomų užklotų.

Tikimės, kad šie patarimai pasirodė naudingi ir padės pasiruošti kelionei lėktuvu. Svarbiausia į rankinį bagažą įsidėti reikalingus dokumentus ir svarbiausias priemones visoms galimoms situacijoms: vaikui išalkus, ištroškus, jei pradėtų pykinti. Ir nuobodžiaujant. Jeigu ieškote vaikui knygelių, žaidimų ar kitų smagių priemonių – kviečiame apsilankyti elektroniniame knygyne Pegasas.lt. Čia rasite platų knygų, knygučių, dailės reikmenų ir žaislų asortimentą vaikams.

Užs. 1101

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: