Ilzenbegro dvare koncertą surengs Andrius Mamontovas. Prie pernai atidengto
Ilzenbegro dvare koncertą surengs Andrius Mamontovas. Prie pernai atidengto "Angelų medžio" - skulptūros autorius Kęstutis Dovydaitis (kairėje) ir dvaro šeimininkas Vaidas Barakauskas. A.Minkevičienės nuotr.
puodelis

Atstatytoje Ilzenbergo dvarvietėje – paskutiniai rekonstrukcijos darbų potėpiai: baigiamas tvarkyti dvaro rūmo vidus, dėliojami interjero akcentai. Tačiau šių dienų pagrindinė dvaro žinia – ne statybos, o dvaro estradoje vyksiantis Andriaus Mamontovo koncertas. Šio išskirtinio muzikanto, prodiuserio bei aktoriaus koncertas vyks rugsėjo 3 d. Ilzenbergo dvaro šventėje, kuri skiriama skatinti kaimiškoje vietovėje meilę, harmoniją ir dvariškumą.

Ilzenbergo lauko estradoje - dvaro 500 metų jubiliejaus šventė (2015 m.). A.Minkevičienės nuotr.
Ilzenbergo lauko estradoje – dvaro 500 metų jubiliejaus šventė (2015 m.). A.Minkevičienės nuotr.

„Labai norime, kad ne tik didmiesčių, bet ir atokių šalies kampelių gyventojai turėtų galimybę klausytis geros muzikos, gyvai pamatyti garsiausius menininkus. Taip norime į Rokiškio kraštą pritraukti daug žmonių, gal nė karto čia nebuvusių,  ir taip populiarinti šį nuostabų gamtos ir puikių žmonių kampelį“, – apie idėją į pasienyje su Latvija esančio Ilzenbergo dvarą pasikviesti muzikos pasaulio garsenybę sakė Ilzenbergo dvaro vietininkas Gintaras Bingelis.

Kodėl Mamontovas? Pasak G.Bingelio, A.Mamontovas, nors labai didelė žvaigždė, bet  širdyje nesužvaigždėjęs, o jo gyvenimo filosofija – organizuoti ar dalyvauti kultūriniuose, švietėjiškuose renginiuose, kuriuose propaguojama kultūra be alkoholio, identiškai dera su Ilzenbergo dvare puoselėjamomis gyvenimo vertybėmis. A. Mamontovui priklauso galybė su muzika susijusių rekordų. 1983 m. atlikėjas subūrė visų laikų populiariausią muzikos grupę Lietuvoje – „Foje“, yra išleidęs 20 solinių albumų, 6 singlus, laimėjęs 10 „Radiocentro“ ir 9 „Bravo“ apdovanojimus. Už pilietinį aktyvumą 2010 m. atlikėjas gavo Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį, 2011 m. jam buvo įteikta Šv. Kristoforo statulėlė, o 2013 m. pelnė ordiną už santarvės puoselėjimą.

502 – ąsias dvaro įkūrimo metines rudenį minėsiančiame Ilzenberge rugsėjo 3 d. vyksiantis A.Mamontovo  koncertas – pirmasis  tokio lygio koncertas atkurto dvaro parko estradoje.

Iki 2018 – ųjų parke turėtų būti pastatytos 6 meno skulptūros, įkomponuotos ne pagal įprastas skulptūrų parko tradicijas, bet įkurdintos parko zonose ir sukursiančios  bendrą skulptūrų deklaruojamos minties bei gamtos dermę. Pagal Ilzenbergo dvaro šeimininko Vaido Barakausko idėją sukurtas skulptūrų parkas – dovana Lietuvos šimtmečiui, kurį švęsime kitąmet. Pirmoji skulptūra „Angelų medis“, pernai vasarą atidengta priešais centrinį dvaro rūmą, kitas šešias, laimėjusias dvaro skelbtą skulptūrų atrankos konkursą, menininkai žada pagaminti iki lapkričio.

Ilzenbergo dvaras atviras visuomenei – kiekvieną savaitgalį nuo 12 val. po Ilzenbergo dvarą ir ūkį vyksta ekskursijos. Dvarvietėje yra 35 statiniai, 15 ha užimantis parkas ir natūralios žemdirbystės ūkis, kuriame laisvai ganosi gyvuliai.

 

 

 

 

 

 

Rašyti komentarą

1 koment. straipsnyje: "Ilzenbergo dvare – Andriaus Mamontovo koncertas"

avatar
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Aldona
Aldona

WOW Juodupėnai kažkaip prisiviliojo Mamontovą, o Rokiškis rajono centras kažkaip nė nesistengė…. Pasižymim šią datą kalendoriuje 🙂