Nepriklausomybės aikštės perlas parduotas. GR archyvo nuotr.
Nepriklausomybės aikštės perlas parduotas. J. Kačerausko nuotr.

Lašas po lašo…

Šį pastatą, miestui pastatytą bene turtingiausių Rokiškio žydų brolių Zametų, savivaldybė nesėkmingai bandė parduoti keletą kartų. Prieš kelis mėnesius savivaldybės skelbtame pakartotiname aukcione už vieną gražiausių, bet per daug metų nugyventą aikštės pastatų savivaldybė prašė 61 tūkst. 280 eurų. Tikėtasi, kad įspūdingos architektūros ir istorijos objektas sulauks ne vieno pretendento ir kaina aukciono metu išaugs. Tačiau taip neįvyko – pastatas tada nesulaukė nė vieno pirklio.

Gegužės 17 d. aukcionui savivaldybė pateikė 8 nekilnojamojo turto objektus, tarp jų ir „namą su bokšteliais“. Šis pastatas vienintelis  sulaukė pirklio. Tiesa, pretendentui varžytis nereikėjo, nes pageidavimą pareiškė jis vienintelis. Tad ir kultūros paveldo objektą įsigijo už pradinę aukciono kainą.  Aukciono komisijai vadovavo savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Regina Strumskienė. Per mėnesį savivaldybė turi parengti reikalingą dokumentaciją, gauti privalomą architektūros skyriaus pažymą ir, gavus aukcione nustatytą sumą už parduodamą objektą, jį išregistruoti iš nekilnojamojo turto registro.

Kas laukia?

Kultūros paveldo objektui taikomi griežti autentikos išsaugojimo, statybos ir rekonstrukcijos reikalavimai.  Miesto šviesuomenė ir verslininkai ne kartą kūrė planus, jog stilingiausias trijų aukštų pastatas  galėtų atgauti kadaise turėtą reikšmę – tapti reprezentaciniais Rokiškio miesto namais, kuriuose veiktų modernus viešbutukas, kavinukė, kamerinio pobūdžio kultūros renginių erdvės.  Kokios perspektyvos šio pastato laukia, parodys netolima ateitis, kai jis oficialiai taps jį aukcione nusipirkusio rokiškėno nuosavybe.

Šis stilingas pastatas turėjo daug šeimininkų ir įvairios paskirties. Paskutiniais metais čia būstines turėjo kelios partijos, veikė savivaldybės archyvas, šiuo metu į dalį patalpų atgabenta naujas statybas vykdančios viešosios Juozo Keliuočio bibliotekos turto.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie