Bendruomenės archyvo nuotr.

„Velykalnio“ pirmininkas Stasys Mekšėnas: nuo apleistos pelkės iki brandžios visuomenės

Idėja

Idėja kilo labai paprastai. Prieš 20 metų mano vaikai, tuo metu dar moksleiviai, pasakė: „Padarykim tinklinio aikštelę.“ Kai įrengėme pirmąją aikštelę, pagalvojau, jog reikia įkurti bendruomenę, tad kartu su šeima tai ir padarėme. Po kelių mėnesių „Velykalniui“ bus jau 15 metų.

Pavadinimas

Bendruomenės pirminis pavadinimas buvo „Velniakalnis“, tačiau gavome Registrų centro atsakymą, jog toks jau yra, tad teko ieškoti kito. Nuėjęs į Krašto muziejų, radau ranka rašytus raštus – taip sužinojau apie Velykalnio miškelį. Pagalvojau, koks gražus būtų pavadinimas…

Priešistorė

Šios istorijos daugelis nežino… Kadaise šioje vietoje plytėjo pelkė, nebuvo ežero, niekas čia negyveno. Maždaug prieš tris dešimtmečius vyko diskusijos, kam skirti rajono biudžete turimus 3 milijonus rublių. Mes pasiūlėme sutvarkyti teritoriją, išvalyti pelkę – visi sutiko. Trejus metus užtruko valymo, tvarkymo, namų statybos darbai. Pirmoji bendruomenė, kuri buvo suburta prieš 30 metų, savarankiškai įsirengė inžinerinius tinklus, vandentiekį, kanalizaciją. Taip žingsnis po žingsnio, ir šiandien jau džiaugiamės rezultatu.

Tikslas, virtęs iššūkiu

Kai kūrėme „Velykalnio“ bendruomenę, turėjome labai svarbų tikslą – įstatuose įrašėme sveikos gyvensenos propagavimo sveikoje aplinkoje siekį. Šis tikslas apima labai daug: tai ir ekologija, gamta, užimtumas, judesys, žmonių sveikata… Kai paskelbėme, jog „Velykalnio“ teritorijoje bus draudžiamas alkoholis ir tabakas, žmonės žiūrėjo skeptiškai, galvojo, jog tai neįmanoma. Na, o šiandien rezultatas džiugina, nėra nei tabako, nei alkoholio. Smagu, kad šias taisykles visi supranta ir noriai laikosi.

Bendruomenė

„Mūsų bendruomenė – didžiulė. Visi, kurie dalyvauja jos veikloje ar padeda jai augti, jau yra bendruomenės nariai. Vietiniai verslai, savivaldybė, seniūnija, bažnyčia, mokyklos, žmonės, gyvenantys aplink. ir t. t. – tai bendruomenė. Vienas iš pavyzdžių: prieš 5 metus į Rokiškį užsuko svečias iš Lenkijos Liudvikas Stanulevičius, gimęs ir augęs netoli Velniakalnio. Jis ieškojo asmens, kuris prižiūri „Velykalnio“ teritoriją. Atradęs mane, pasakė norintis paremti mūsų bendruomenę. Po kurio laiko šis žmogus pervedė mums 1000 eurų. Tokių žmonių yra tūkstančiai, kurie mums padeda kurti, plėsti „Velykalnio“ bendruomenę. Nėra jokios prievartos ar oficialių prašymų, žmonės patys, laisva valia jungiasi prie mūsų“, – bendruomenės darna ir idėja, kuri užkrečia kitus, džiaugėsi S. Mekšėnas.

Rokiškio jaunimas

Kiekvieną kartą su jaunimu, kuris noriai leidžia laiką bendruomenės teritorijoje, kalbuosi draugiškai, ieškau ir atrandu kompromisą. Matau, kaip jaunuoliai patys saugo šią vietą. Niekada nebuvo dingę jokie daiktai, pasitikėjimas yra abipusis ir stiprus. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi Rokiškio jaunimu, jų aktyvumu, smagu matyti, kokie visi yra mandagūs. Manau, dabar mūsų visuomenė yra pasikeitusi, labiau subrendusi.

Planai ir vizijos

Šiuo metu dirbame ties parko idėja. Tai erdvė, kurioje savo laisvalaikį galės leisti Rokiškio gyventojai. Parke planuojamas paplūdimys, 7–8 lokalios vietos, miškai, žalios erdvės, laužavietės, stalai, suolai. Norime, jog šis parkas spinduliuotų natūralumu ir gamtos grožiu. Tai vieta, kurioje vyks įvairios šventės, nes erdvė didelė – 5 ha.

„Velykalnio“ aktyvus narys Algimantas Einorius: sėkmės priežastis yra noras

Turime daug kuo pasidžiaugti. Pirmiausia bendruomenės pirmininku Stasiu Mekšėnu, kuris įdeda labai daug darbo, pastangų, kad „Velykalnis“ gyvuotų. Jis geba atrasti ir priimti geriausius sprendimus irs, svarbiausia, pavyksta juos įgyvendinti su kaupu. Abejoju, ar pavyktų atrasti kitą tokį rūpestingą bendruomenės pirmininką.

Džiugu matyti ir rokiškėnus, kurie aktyviai leidžia laiką mūsų bendruomenės teritorijoje. Didžiules viltis siejame su „Velykalnio“ parko idėjomis. Manau, ši nauja erdvė Rokiškį pavers dar gražesniu. „Velykalnio“ sėkmės priežastis yra noras ir tas noras turi būti žmoguje. Bendruomenės pirmininkas degė šiuo noru ir šiandien galime pasidžiaugti gražiu, tvarkingu, žmonių mėgstamu ir lankomu „Velykalniu“.

 •  „Velykalnio“ bendruomenė buvo įkurta 2007 m.
 •  Įrengtos 5 tinklinio aikštelės ir 2 teniso kortai.
 •  Teritorijos plotas siekia 20 ha.
 •  Čia rengiamos: paplūdimio tinklinio seniūno taurei laimėti varžybos, pirčių ir Joninių šventės, Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, tarptautinės paplūdimio tinklinio varžybos, Kalėdų vakaras, lenktynės dviračiais Sėlių taurei laimėti, moksleivių orientacinės varžybos, gegužinės pamaldos…
 •  5 metai veikia žiemos trasos.

 Bendruomenės projektai, gavę finansavimą:

 • Teniso kortų – 480 000 litų.
 • 100-mečio kartos – 20 000 Eur.
 • Naujo kelio į lelijų oazę – 1 980 Eur.
 • Suolų projektas – 1480 Eur.
 • Sporto ir Lašo gatvių šviestuvai – 2 200 Eur.
 • Sklypo Rokiškyje (V. Lašo g. 8) sutvarkymo supaprastintas projektas – 40 000 Eur.

Projektą iš dalies remia:

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: