J. Kačerausko nuotr.

Pusė lėšų – savų

KPPP lėšas savivaldybės galės panaudoti jų valdomų vietinės reikšmės žvyrkelių dulkėtumą mažinančiai dangai įrengti ir kapitaliniams remonto darbams atlikti. Finansavimas numatytas žvyrkeliams, jungiantiems rajoninius kelius, gyvenvietes, sąvartynus, taip pat gatvėms gyvenamosiose vietovėse asfaltuoti. Prie asfaltuotinų kelių priskiriami ir keliai į rekreacijos ar lankytinus objektus, kultūros paminklus.

Rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Augustinas Blažys „Gimtajam…“ teigė, jog bus skaičiuojama, kaip tikslingai panaudoti skirtus pinigus. Specialisto teigimu, savivaldybė privalės prisidėti 50 proc. projektų vertės. A. Blažys daro prielaidą, kad Rokiškis galėtų gauti apie 200 tūkst. eurų, o kita tiek – savivaldybės indėlis. KPPP finansavimo lėšos savivaldybėms bus paskirstomos pagal žvyruotų kelių ilgį – 70 proc. ir savivaldybės nuolatinių gyventojų skaičių – 30 proc.

„Kurie konkrečiai žvyrkeliai bus tvarkomi, dar anksti kalbėti. Galbūt bus vadovaujamasi jau patvirtintu kelių sąrašu. Viską spręs savivaldybės komisija“, – informavo A. Blažys.

Lietuvos kelių tinklą prižiūri keli valdytojai. Valstybinės reikšmės keliais rūpinasi Lietuvos automobilių kelių direkcija, vietinės reikšmės viešaisiais keliais – savivaldybės. Pasak A. Blažio, rajono savivaldybėje yra apie 1 tūkst. 619 km kelių su žvyro danga.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Tomas
Tomas

Bent miesto gatveles asfoltuokit. Pvz gėlių kvartalas ir t.t.