Aplinkosaugininkai ant Dviragio ežero pričiupo brakonierių. PRAAD nuotr.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (PRAAD) pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais surengė reidą mūsų rajone ir pričiupo vieną pažeidėją. Pareigūnai turėjo signalų, jog ant vandens telkinių ledo atsiranda rizikuojančiųjų žuvį gaudyti draudžiamu būdu – masalui naudojant gyvą žuvelę.

Patikrinimui pasirinkę Dviragio ežerą, brakonieriais garsėjantį rajono vandens telkinį, aplinkosaugininkai neapsiriko. Gerokai pritemus gamtos sergėtojai pastebėjo ežero link su kibiriuku rankose einantį žmogų. Pareigūnai pradėjo įtariamąjį persekioti, šis puolė bėgti. Bet pasprukti nepavyko, nespėjo jis ir iš nešto kibiro išpilti gyvų žuvelių. Pažeidėjui žvejyba draudžiamu būdu kainuos nemenkai – jam gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų.

Apie brakonieriavimą ant Dviragio ežero aplinkosaugininkams pranešė vietos gyventojai, pareigūnai jiems už pranešimą yra dėkingi. Apie pastebėtus brakonieriavimo atvejus gyventojų prašoma informuoti bendruoju pagalbos tel. 112.
Apie brakonierius, ypač suaktyvėjančius per lydekų nerštą ant Dviragio ežero, pasakojimai virsta beveik legendomis. Šalia ežero esantis Salų kaimas per lydekų nerštą turi strategiją ir taktiką, kaip apsisaugoti nuo aplinkosaugininkų. Ant kelio į kaimą pastatomi „žvalgai“, stebintys atvažiuojančias mašinas, o pastebėję pavojų jie daužo metalą, pakabintą ant medžio, kad garsas operatyviai perspėtų lydekų tykančius brakonierius.

„Gimtasis…“ tokia brakonierių naudojama metodika įsitikino prieš kelerius metus: surengę provokaciją – sališkių vyrų paprašę kelių lydekaičių, žurnalistai buvo paprašyti palūkėti, kol „žvalgai“ įsitikins, ar arti nėra aplinkosaugininkų. Kiti skubėjo į lydekų neršimo vietas su specialiomis šakėmis. „Procesas“ nutrūko, nes vienas brakonierių atpažino laikraštyje matytą veidą.

GR ir PRAAD inform.

kasyba

4
Rašyti komentarą

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
andromedaDviragisvietinis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
andromeda
andromeda

tai is aprasymo supratau tiek,kad vaikscioti lauke su kibirioke esanciom zuvim yra nusikaltimas?gal paveda regejimas,bet nemaciau,jog parasyta,kad nelaimelis bent bande zvejot su jom?

vietinis
vietinis

Dviragi ko domiesi turbut tu stuka ir uzmetei cia turbut bibliotekoje zmones neturi ka veikt

Dviragis
Dviragis

Kas toks?

vietinis
vietinis

Kaip sugalvot parasyt tokia nesamone,nu man galva neisnesa!!!