Mantas Gilys
Manto Gilio laimikis. A. Minkevičienės nuotr.

Kai žvejai pasakoja apie sugautus laimikius, daugelis pro ūsą šypsosi: įprasta, kad žūklautojai mėgsta padidinti žuvies dydį. Rokiškėnui Mantui Giliui sėkmės įrodinėti nebereikia – gegužės 11 d. Dauguvos upėje (Latvija) jis sugavo svajonių žuvį – milžinišką šamą. Po geros valandos grumtynių ruonio dydžio šamas, užkibęs ant žvejo meškerės, buvo ištrauktas ant kranto.

„Net rankos virpėjo. Negalėjau patikėti, kad toks milžinas. Kai buvo vandenyje, žuvis atrodė mažesnė. Į guminę valtį toks trofėjus nė iš tolo netilpo, teko tempti į pakrantę „buksyru“. Grumtynės su vandens galiūnu pareikalavo ne tik daug išmonės, kantrybės, bet ir jėgų. Žuvį tąsėme, varginome dviese su draugu, kol ši neteko jėgų. Atitemptą prie kranto šamą teko rišti prie pakrantės medžio, kad neįšoktų atgal į vandenį“, – apie neįtikėtiną laimikį pasakojo Mantas. Sugauti didžiulį šamą jam, nuo vaikystės žūklavimu susirgusiam, buvo gyvenimo svajonė. Pasvėrus paaiškėjo, jog milžinas sveria 40 kilogramų, o ilgio išmatuoti tiksliai nepavyko, nes žvejybai paimta matavimo juostelė buvo per trumpa…Šį darbą teko atlikti jau namuose. Šamas pasirodė esąs beveik tokio ilgio, kaip jį sugavusio žvejo ūgis – 1 metras 83 centimetrai.

„Žmonos gimtadieniui sugavau dovaną“

„Žmonos gimtadieniui sugavau dovaną“, – šypsenos negalėjo paslėpti Mantas, atgabenęs šamą į tėvų sodybą, kurioje susirinko žvejo sėkme pasidžiaugti šeimyniškiai ir draugai žvejai. Ar nekilo mintis Dauguvos upės senbuvį paleisti atgal į vandenį? Mantas sako, jog…svajonių žuvies paleisti nė neketino. Po šamo  matavimo, svėrimo ir foto sesijos vyko derybos, ką su tokiu milžinu daryti? „Gimtadienio šventei bus šamo tortas, šamo šašlykai, šamo salotos ir kepsneliai“, – šmaikštavo žvejo žmona Ernesta.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: